7 min przeczytaj

Dwadzieścia nowych wskaźników trafiło na platformę handlową IQ Option, a jeszcze więcej pojawi się w najbliższej przyszłości. Nowe wskaźniki mogą pomóc w wyciśnięciu maksimum z wysiłków handlowych i poprawić jakość analizy technicznej, którą jesteś w stanie przeprowadzić.

Po pierwsze, dlaczego ludzie dbają o wskaźniki? Czy nie jest łatwiej spojrzeć na wykres cenowy i podjąć decyzję na podstawie samej ceny (skoro każdy rynek funkcjonuje w oparciu o podaż i popyt)? Niekoniecznie. Tak, można handlować bez żadnych wskaźników, a niektórzy handlowcy to robią. Jednak dla tych, którzy chcą uzyskać przewagę nad rynkiem i zobaczyć cały obraz, wskaźniki mogą być właściwym narzędziem do wykorzystania.

Obecnie wszystkie wskaźniki są podzielone na kilka grup w oparciu o ich funkcję i mechanikę podstawową.

Popularny

Ta kategoria to mieszanka wszystkich wskaźników, z których handlowcy IQ Option korzystają najbardziej. Tutaj znajdziesz wskaźniki, do których jesteś już przyzwyczajony.

Pęd

Według Merriama-Webstera, siła jest siłą, która pozwala, aby coś się utrzymało lub rosło mocniej lub szybciej wraz z upływem czasu. Mówimy, że cena aktywów nabiera tempa, gdy rośnie w tempie rosnącym. Kiedy tempo wzrostu cen spada, mówimy, że aktywa tracą na sile. Wskaźniki Momentum przodują w identyfikacji szybkich ruchów cen i mogą wskazywać na możliwe odwrócenie tendencji.

Nowe wskaźniki w tej kategorii to Oscylator Aroon, Balans Mocy, Środek Grawitacji, Oscylator Klingera, Indeks Siła Prawdy, Zasięg Procentowy Williamsa, Woodies CCI.

Woodies CCI wyświetlany w pokoju handlowym opcji IQ

Tendencja

Dlaczego potrzebny jest dedykowany wskaźnik do wykrycia trendu, możesz zapytać? Czy wykres nie wystarcza, aby zobaczyć, gdzie cena się porusza? Zarówno tak, jak i nie. W rzeczywistości wystarczy spojrzeć na wykres cenowy, aby określić aktualny kierunek ruchu cen. Jednak, jak zawsze w handlu, jeśli chcesz uzyskać więcej szczegółów, powinieneś rozważyć użycie dodatkowych narzędzi. Na przykład wskaźniki trendu pomagają pozbyć się szumów cenowych.

Nowe wskaźniki w tej kategorii obejmują Aroon, Mass Index i McGinley Dynamic.

Zmienność

Zmienność jest miarą szybkości zmiany ceny. Wysoka zmienność odpowiada szybko zmieniającej się cenie. Odwrotnie, niska zmienność pokazuje, że cena aktywów nie zmienia się tak bardzo. Im większa zmienność, tym wyższe ryzyko. Jak zawsze w handlu, wyższe ryzyko odpowiada wyższemu potencjalnemu zwrotowi. Dlatego warto wiedzieć, kiedy grać bezpiecznie i kiedy podejmować bardziej ryzykowne okazje.

Nowe wskaźniki w tej kategorii obejmują średni zakres rzeczywisty, zmienność chaikin, kanały donchiańskie.

Średnie kroczące

Średnie kroczące wygładzają wykres cen i sprawiają, że trend staje się bardziej oczywisty i łatwiejszy do wykrycia. Kiedy kilka ruchomych średnich z różnymi ustawieniami jest połączonych, mogą one przekształcić się w potężny system handlu zdolny do wskazania optymalnych punktów wejścia i wyjścia. Średnie kroczące można również wykorzystać jako narzędzie uzupełniające dla innych wskaźników.

Nowe wskaźniki w tej kategorii to średnia ruchoma Arnaud Legoux, średnia ruchoma Kaufmana, średnia ruchoma kwadratów i średnia ruchoma Rainbow.

Rainbow Moving Average nałożone na wykres cenowy

Tom

W obrocie wolumen oznacza liczbę transakcji zrealizowanych w danym momencie. Im większy wolumen, tym więcej osób kupuje sprzedając aktywa jednocześnie. Tom jest niezwykle ważnym wskaźnikiem, ponieważ może pomóc przewidzieć przyszłe zmiany cen i potencjalne punkty zwrotne. W przeciwieństwie do innych wskaźników, wolumen nie wykorzystuje informacji już obecnych na wykresie cen.

Nowe wskaźniki w tej kategorii obejmują wolumen netto, oscylator objętościowy i wolumen fali Weis.

Inny

W tej sekcji znajdziesz wszystkie inne wskaźniki, które nie pasują do wyżej wymienionych kategorii. Nie oznacza to jednak, że należy je zaniedbać, ponieważ większość z nich okaże się przydatna.

Nowe wskaźniki w tej kategorii to Chande Kroll Stop i Coppock Curve.

Wkrótce opublikujemy serię artykułów poświęconych nowym wskaźnikom, bardziej szczegółowo niż ten krótki przegląd. Napisz w komentarzach, jakie wskaźniki chcesz zobaczyć w pierwszej kolejności. I nie zapominaj, że możesz iść na platformę i spróbować.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.
Zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), handel opcjami binarnymi i cyfrowymi jest dostępny tylko dla klientów sklasyfikowanych jako klienci profesjonalni.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
73% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2019-01-14 15:13:44

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.