5 min przeczytaj

Nadchodzi sezon zarobków. W stosunkowo krótkim okresie czasu setki firm opublikują swoje raporty o zarobkach i ujawnią plany na najbliższy kwartał. W tym tygodniu kilka wielkich nazwisk zgłosi swoje zarobki, oferując szansę na wykorzystanie fluktuacji cen akcji. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej PepsiCo, Linie lotnicze Delta i JPMorgan Chase. Wszystkie trzy można znaleźć w sekcji "Zapasy" w sali handlowej.

PepsiCo

Oczekuje się, że gigant żywnościowy zgłasza zarobki 10 lipca przed otwarciem dzwonka. Akcje PepsiCo osiągnęły wyniki lepsze od branży w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Jednak świadomość konsumentów i zmieniające się nawyki żywieniowe z pewnością negatywnie wpłyną na sprzedaż napojów gazowanych w najbliższej przyszłości.

Zaskoczenie Pepsi EPS w ciągu 4 lat

Oceniony jako "Sprzedaj" przez Zacks, prawdopodobnie nie jest to najlepsza długoterminowa inwestycja. Z drugiej strony, firma może pochwalić się historią braku negatywnych zarobków od co najmniej początku 2014 roku. Pozytywne niespodzianki EPS nie zawsze przekładają się na rosnącą cenę akcji, ale w większości przypadków tak. Gdyby PepsiCo po raz kolejny zanotował wyższe niż oczekiwano zyski, można się spodziewać, że cena akcji zostanie doceniona, przynajmniej w krótkim okresie.

Wymień Pepsi

Linie lotnicze Delta

Główne amerykańskie linie lotnicze będą zgłaszać zarobki 12 lipca przed otwarciem rynku. Firma wysłała ostatnio na rynek szereg sprzecznych sygnałów. Wygląda na to, że Delta robi wszystko, co w jej mocy, aby wynagrodzić akcjonariuszy. W związku z tym linie Delta Air Line wypłaciły dywidendę w wysokości 217 milionów USD i zdecydowały się na skup akcji własnych o wartości 325 milionów USD. Niższy podatek od osób prawnych, niedawno wprowadzony w Stanach Zjednoczonych, jest zdecydowanie mile widziany.

Akcje DAL są sprzedawane dokładnie na tym samym poziomie, co 1,5 roku temu

Jednocześnie gwałtowny wzrost cen ropy może hamować dalszy wzrost. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2018 r. Ropa wzrosła o 20%. Opóźnienia związane z pogodą (ryzyko, którego niestety nie może powstrzymać sama firma) mogą zakłócić działalność. Jeśli firma zgłasza niższe niż oczekiwano zyski, może bardzo stracić część swojej wartości.

Trade Delta

JPMorgan Chase

Ty, jako inwestor, możesz być również zainteresowany śledzeniem JP Morgan Chase. Oczekuje się, że spółka ujawni wyniki za II kwartał 2018 roku 13 lipca przed otwarciem. Konsensus EPS za kwartał wynosi 2,24 USD. Podany EPS za ten sam kwartał w ubiegłym roku wyniósł 1,82 USD. Imponujący wynik, który może przekształcić się w wzrost cen akcji – ale tylko wtedy, gdy prognozy są prawdziwe.

Pozytywna niespodzianka jest pozytywnym sygnałem dla potencjalnych inwestorów

JP Morgan Chase ponownie zainicjował strategiczną ekspansję. Co to oznacza dla firmy i dla ciebie jako potencjalnego inwestora? Do końca 2023 r. Bank zamierza wejść na 20 nowych rynków i otworzyć 400 nowych oddziałów. Obecnie wydaje się, że spółka jest niedowartościowana, co jest kolejnym powodem, dla którego JPM chce je wycenić.

Handluj JP Morgan

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-07-09 13:09:12

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.