4 minuty przeczytaj

Każdy sprzedawca chce poznać sekret sukcesu. I każdy odnoszący sukcesy przedsiębiorca wie, że nie ma tajemnicy: handel polega na posiadaniu planu i wiedzy o tym, jakich narzędzi potrzebujesz, by go wykonać.

Czasopismo handlowe to potężne narzędzie, które ma pomóc ci stać się silniejszym przedsiębiorcą. Zasadniczo jest to pisemny zapis tego, co wydarzyło się podczas transakcji. Możesz uwzględnić warunki rynkowe, wielkość transakcji, czas wygaśnięcia, ceny, niezależnie od tego, czy odniosłeś sukces, a nawet uwagi na temat swoich emocji. Ważne jest dostosowywanie wpisów w dzienniku, aby pasowały do ​​Twojego osobistego stylu handlu.

Na pierwszy rzut oka prowadzenie dziennika może wydawać się nudne i czasochłonne. Niemniej jednak, nagrywanie transakcji uczy konsekwencji i dyscypliny, z których obie mogą się opłacić w dłuższej perspektywie. Przyjrzyjmy się bliżej sposobom, w jaki może się przydać dziennik handlowy.

Nauczysz się rozpoznawać trendy i wzorce

Notatki są przydatne w analizowaniu, które strategie transakcyjne działają i które warto rozważyć. Zrób notatki na temat wykresów, których używasz, wzorców, które oglądasz, i tego, jak pewne wydarzenia wpływają na twój handel. Z biegiem czasu będziesz w stanie rozpoznać podstawowe błędy kosztujące cię pieniądze . Na przykład, możesz zdać sobie sprawę, że zbyt wcześnie wyszedłeś z zawodu, może ustawiłeś postoje i limity w niewłaściwych miejscach, a może padłeś ofiarą fałszywego sygnału. Dziennikowanie zapobiega powtarzaniu tych samych błędów.

Możesz poprawić swoją technikę handlu

Posiadanie szczegółowego rejestru przeszłych transakcji pozwala inwestorom lepiej zrozumieć ich mocne i słabe strony. Zrozumienie tego, jak się czujesz, jest dobrym pomysłem – może pomóc ci zorientować się, czy podejmujesz emocjonalnie podejmowane decyzje, które ostatecznie zaszkodzą twojemu handlowi. Czasopismo handlowe daje ci ważną wiedzę na temat tego, kim jesteś jako inwestor i na czym powinieneś się skupić, aby polepszyć swoje umiejętności

 Monitoruj swoje postępy

Jesteś w stanie monitorować swoje postępy

Im dłużej się handlujesz, tym trudniej jest utrzymać twoje postępy w przyszłości. Zapisywanie celów ułatwia zapamiętanie tego, co chcesz osiągnąć. Służy także jako źródło motywacji: który nie czuje się zainspirowany, spoglądając wstecz na to, gdzie się zaczęły i widząc, jak daleko się posunęły Kronikowanie Twojej działalności handlowej pozwala ci zachować kontrolę nad swoim wzrostem przedsiębiorca, który pomaga ci stać się bardziej pewnym

Zalety posiadania dziennika handlowego są obfite; powody powyżej tylko zarysować powierzchnię. Wpisy do dziennika nie muszą być obowiązkiem. Mogą przyjmować dowolny kształt i formę, o ile tylko śledzą najważniejsze informacje przydatne dla Twojego stylu handlu. Czujesz się zainspirowany? Najlepszym momentem na rozpoczęcie prowadzenia dziennika handlowego jest teraz!

Kup teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości

OGÓLNE OSTRZEŻENIE OSTRZEŻENIE DOTYCZĄCE RYZYKA

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę niesie wysoki poziom ryzyka i może spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.

 


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-06-20 15:21:25

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.