5 min przeczytaj

Co manewruje piłką po stadionie, aby wygrać Liga Mistrzów UEFA Tytuł ma wspólnego z monitorowaniem otwartej pozycji CFD na stanie, aby osiągnąć zysk? Nie na początek. Piłka nożna spotyka się na giełdzie tylko wtedy, gdy zespół decyduje się na obrót giełdowy. Biorąc pod uwagę kwotę finansowania wymaganą przez konkurencyjne kluby piłkarskie z górnej półki, może wydawać się zaskakujące, że tak małe zespoły stały się przedmiotem publicznego obrotu. Wśród publicznie notowanych europejskich klubów piłkarskich wybraliśmy 3 następujące, które są warte twojej uwagi.

AS Roma

Zaczynamy w Rzymie z AS Roma. Klub powstał w 1927 r. W czasach faszyzmu przez Italo Foschi, sekretarza rzymskiej federacji partii faszystowskiej, która połączyła mniejsze kluby piłkarskie w jedno. Zespół jeszcze nie wygrał zorganizowanych zawodów UEFA, awansując do finałów dwukrotnie w historii w połowie lat 80. i na początku lat 90-tych. Obecny prezes klubu to James Pallotta, włosko-amerykański miliarder i przedsiębiorca.

AS Roma

Zespół miał ICO w 1999 roku na giełdzie Borsa Italiana, mając aktualną cenę akcji na 0,52. Spółka joint venture NEEP Roma Holding posiada około 79% udziału w rynku, pozostawiając ogółem około 21% udziałów. W ciągu ostatniego roku kurs zmieniał się, osiągając najwyższy poziom w dniu 5 grudnia 2017 r., Kiedy propozycja budowy nowego stadionu "Stadio della Roma" została zatwierdzona przez władze lokalne.

BVB

Włochy są urocze, ale przenieśmy się do zachodnich Niemiec, zatrzymując się w Dortmundzie Borussia Dortmund Klub piłkarski. Założony w 1909 roku przez osiemnastu piłkarzy niezadowolonych z sponsorowanego przez kościół katolicki zespołu, zrestrukturyzowanego w latach trzydziestych przez nazistów, jest obecnie zarządzany przez niemieckiego polityka, członka niemieckiej Partii Socjaldemokratycznej i wykształconego prawnika Reinharda Rauballa.

Podczas gdy Borussia jest łacińskim odpowiednikiem Prus, zespół otrzymał nazwę od piwa z lokalnego browaru w Dortmundzie. Po wygranych ośmiu mistrzostwach krajowych, jednym Pucharze Europy i jednym Pucharze Międzynarodowym, Borussia Dortmund jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich w historii Niemiec.

Borussia Dortmund

Jest to jedyny publiczny zespół w Niemczech od debiutu w 2000 rokuSpółka jest notowana na giełdzie Xetra przy aktualnej cenie akcji 6,53 €. Po emisji 91,98 mln akcji, spółka pozostawia około 60% akcji w wolnym obrocie, rozdzielanych pomiędzy instytucje i osoby niezwiązane z klubem.

MUFC

Nasza recenzja zostanie zakończona w Anglii z Manchesterem United F.C. Założony w 1878 r. Przez departament spółki kolejowej, klub stał się najpopularniejszym futbolem w Anglii, zdobywając więcej trofeów niż jakikolwiek inny zespół w historii Anglii. Pomiędzy nimi, w samej górnej lidze jest aż 20 tytułów.

Manchester United

Manchester United F.C. opublikował się dwa razy. Po tym, jak amerykański biznesmen Malcolm Glazer stopniowo nabył pakiet kontrolny i wykreślił go z giełdy w 2005 r., Następnie opublikował go na giełdzie NYSE (New York Stock Exchange) w 2012 r., Po raz drugi. Człowiek. United ma obecnie 164 mln akcji, z których 22,6% znajduje się w wolnym obrocie. Obecna cena akcji wynosi 25,27 $ po imponującym +57.55 wzroście w ciągu ostatniego roku.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-09-14 14:12:25

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.