5 minut czytania

Chociaż niezwykle trudno jest przewidzieć kryzys finansowy, a nawet wskazać moment, w którym się zacznie, wciąż możesz przygotować się na nieuniknione i opracować plan awaryjny. Cykle gospodarcze ułatwiają przewidywanie nadchodzącego spowolnienia, ale jednocześnie się wzmacniają. Kiedy ludzie spodziewają się kryzysu, będą się odpowiednio zachowywać: zachowaj się bezpiecznie i wyciągnij pieniądze z gospodarki, co jeszcze bardziej zwiększy prawdopodobieństwo pogorszenia koniunktury. Problem polega na tym, że obecnie wiele osób uważa, że ​​kryzys się zbliża.

Robert Kiyosaki mówi, że następny kryzys finansowy będzie jak lawina. Fred Harrison, człowiek, który trzy lata wcześniej przewidział kryzys finansowy z 2008 roku, ostrzega przed nadchodzącą recesją. Amar Manzoor, autor i ekspert, czuje to samo. Według wielu specjalistów szybko brakuje nam czasu, aby przygotować się na „następną wielką rzecz”.

Ale pytanie brzmi: jak uniknąć utraty pieniędzy i prawdopodobnie nawet skorzystać z kolejnego kryzysu gospodarczego? Są to 3 proste zasady, które mogą pomóc ci przez kolejny kryzys, który może uderzyć w gospodarkę.

Upewnij się, że zwracasz wystarczającą uwagę na osobiste oszczędności. Kryzysy finansowe często wiążą się z wysoką stopą bezrobocia, niskim dochodem do dyspozycji i ogólną stagnacją. Każdy może stracić pracę. Dlatego może wydawać się rozsądne, aby zacząć oszczędzać już dziś. Postaraj się mieć co najmniej 6-miesięczne oszczędności.

Zainwestuj we własne kapitał Ludzki. Naucz się czegoś nowego, zdobywaj nowe umiejętności, aż będzie za późno, aby zostać profesjonalistą w niezwiązanej dziedzinie. Nawet jeśli nadchodzący kryzys Cię ominie, nadal istnieje ryzyko, że Twoja dziedzina stanie się przestarzała z powodu rozprzestrzeniania się nowych technologii (np. Robotyki) lub zmiany krajobrazu gospodarczego (outsourcing do krajów rozwijających się). Zacznij przekształcać się w bardziej wartościowego pracownika już teraz i nie zapomnij zbudować silnej sieci społecznościowej. Ludzie, którzy mogą cię ratować w trudnych chwilach, są na wagę złota.

Dwa wyżej wymienione punkty pomogą Ci zaoszczędzić pieniądze. Trzeci dotyczy jednak jeszcze większej poprawy na rynku niedźwiedzi. Kryzys to czas na zastosowanie zasad inwestowania w wartość. Psychologia rynku działa w tajemniczy sposób. Ludzie są zbyt optymistyczni podczas boomu i zbyt przygnębieni podczas kryzysu, aby podejmować trafne finansowo decyzje. Kupują wysoko i sprzedają nisko. Co jest w rzeczywistości przeciwieństwem racjonalnego finansowo zachowania. Przy wystarczającym szczęściu i umiejętnościach poważny kryzys można przekształcić w okazję do niższego zakupu. Oto, co robią niektórzy inwestorzy długoterminowi. Obejmują one listę dużych firm o imponujących podstawach (więcej na ten temat tutaj) i wystarczająco dobrych szansach na przetrwanie kryzysu. Następnie czekają, aż stracą znaczną część wartości rynkowej i wykonają swój ruch. Jest całkiem możliwe, choć nie ma gwarancji, że firmy odzyskają utraconą wartość w ciągu kilku lat.

Jeśli uważasz, że podczas nadchodzącej recesji sytuacja stanie się naprawdę brzydka (tak jak w 1929 r.), Możesz rozważyć zakup złota zamiast walut fiducjarnych. Ten szlachetny metal nigdy nie wychodzi z mody.

Postępując zgodnie z tymi prostymi krokami, zwiększysz swoje szanse na lepszą sytuację podczas następnej recesji niż reszta mniej przygotowanego środowiska.

Do platformy


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2020-03-05 10:00:07

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.