5 min przeczytaj

Chociaż niezwykle trudno jest przewidzieć kryzys finansowy, a nawet wskazać moment, w którym się on zaczyna, wciąż można przygotować się na nieuniknione i wymyślić plan tworzenia kopii zapasowych. Cykle gospodarcze ułatwiają prognozowanie nadchodzącego spowolnienia, ale jednocześnie wzmacniają się. Kiedy ludzie spodziewają się kryzysu, będą się odpowiednio zachowywać: grać bezpiecznie i wyciągać pieniądze z gospodarki, co czyni recesję jeszcze bardziej prawdopodobną. Problem w dzisiejszych czasach wielu ludzi uważa, że ​​kryzys jest bliski.

Robert Kiyosaki mówi, że następny kryzys finansowy będzie jak lawina. Fred Harrison, człowiek, który trzy lata wcześniej z powodzeniem przewidział kryzys finansowy z 2008 roku, ostrzega przed nadchodzącą recesją. Amar Manzoor, inny ekspert, czuje to samo. Według wielu specjalistów szybko brakuje nam czasu, aby przygotować się na "następną wielką rzecz".

Ale pytanie brzmi: jak uniknąć utraty pieniędzy i prawdopodobnie nawet wykorzystać kolejny kryzys gospodarczy? Są to 3 proste zasady, które uczynią Twoje życie bezpieczniejszym i łatwiejszym, kiedy kryzys w końcu uderzy w gospodarkę.

Upewnij się, że ty zwracaj wystarczającą uwagę na osobiste oszczędności. Kryzysy finansowe często wiążą się z wysoką stopą bezrobocia, niskim dochodem rozporządzalnym i ogólną stagnacją. Każdy może skończyć tracąc pracę. Dlatego może warto zacząć oszczędzać dzisiaj. Staraj się mieć co najmniej 6-miesięczną wartość oszczędności.

Zainwestuj w swój własny kapitał ludzki. Naucz się czegoś nowego, zdobądź nowe umiejętności, aż będzie za późno, aby stać się profesjonalistą w niespokrewnionej dziedzinie. Nawet jeśli nadchodzący kryzys ominie Cię, nadal istnieje ryzyko, że Twoja dziedzina stanie się przestarzała z powodu rozprzestrzeniania się nowych technologii (np. Robotyki) lub zmieniającego się krajobrazu gospodarczego (outsourcing do krajów rozwijających się). Zacznij przekształcać się w bardziej wartościowego pracownika i nie zapomnij zbudować silnej sieci społecznościowej. Ludzie, którzy mogą cię ratować w trudnych chwilach, są na wagę złota.

Dwa powyższe punkty pomogą ci uniknąć strat. Trzeci natomiast dotyczy jeszcze bardziej bessy. Kryzys to idealny czas zastosuj zasady inwestowania wartości. Psychologia rynku działa w tajemniczy sposób. Ludzie są zbyt optymistyczni w okresie boomu i zbyt przygnębieni w czasie kryzysu, aby podejmować rozsądne decyzje finansowe. Kupują wysokie i sprzedają niskie. W rzeczywistości jest to przeciwieństwo racjonalnego finansowo zachowania. Każdy poważny kryzys jest dobrą okazją do zakupu niższego. Zawiera listę dużych firm o imponujących fundamentach (więcej o tym tutaj) i wystarczająco dobrych szansach na przetrwanie kryzysu. Poczekaj, aż stracą znaczną część wartości rynkowej i wykonają ruch. Jest całkiem możliwe, choć nie gwarantowane, że firmy odzyskają utraconą wartość w ciągu kilku lat.

Punkt BONUS. Jeśli wierzysz, że sytuacja stanie się naprawdę brzydka podczas nadchodzącej recesji (tak jak w 1929 r.), Powinieneś rozważyć zakup złota zamiast walut gotówkowych. Ten szlachetny metal nigdy nie wychodzi z mody.

Wykonując te proste czynności, zwiększysz swoje szanse na lepsze życie podczas następnej recesji niż reszta mniej przygotowanego środowiska.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-07-05 14:28:07

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.