5 min przeczytaj

Kryptowaluta i handel kryptowalutami przetoczyły się po świecie, gdy przeciętni inwestorzy zamieniają się w milionerów na noc. Choć może się wydawać, że łatwo czerpać zyski z kryptowaluty, to przynajmniej nie jest to łatwe pieniądze, co oznacza, że ​​zarobienie pieniędzy na najszybciej rosnącym rynku na świecie wymaga więcej niż szczęścia. Oto trzy koncepcje, które musisz opanować, aby handlować kryptowalutą.

Brak krótkiej sprzedaży

Krótka sprzedaż to mechanik rynkowy, który pomaga utrzymać byki i niedźwiedzie, kupujących i sprzedających w równowadze. Sprzedaż krótka z definicji jest praktyką sprzedaży akcji, których jeszcze nie posiadasz. W tym celu giełda handlowa, taka jak NYSE (obecnie nieobsługująca handlowania kryptowalutą), "pożyczałaby", że dzielisz sprzedającego krótkiego sprzedawcę w nadziei, że kupisz go po niższej cenie.

To, co robi dla rynku, jest środkiem do zbalansowania cen, bez którego zyski na rynku mogłyby zyskać na astronomii tylko dlatego, że nie ma nikogo, kto mógłby sprzedać. To oznacza dla BTC i innych kryptowalut, że robią większe ruchy intraday, znacznie większe niż aktywa, które pozwalają na krótką sprzedaż, która jest szansą dla dziennych inwestorów; jeśli rynek robi ruchy, możesz zarabiać pieniądze.

Brak krótkiej sprzedaży

Oczekiwać duże ruchy

Ponieważ na rynku kryptowalut nie ma mechanizmu krótkiej sprzedaży, nie ma sposobu na zbilansowanie nastrojów, które powodują przesadne ruchy cen, zarówno w górę, jak iw dół. Średni ruch cenowy dla BTC wynosi prawie 3% i dzieje się to niemal każdego dnia.

Zmiana o 3% w parach giełdowych, indeksowych, towarowych lub forex jest znaczna i prawdopodobnie doprowadziłaby do zmiany trendu, kontynuacji trendu lub innego "silnego" wskazania obrotu. Dla handlarzy kryptowaluty oznacza to, że bardzo łatwo zgubić tyłek. Jeśli nie uda ci się wejść do perfekcji, przypadkowe wydarzenie intraday może spowodować zatrzymanie się.

To, co tak naprawdę oznacza dla handlowców kryptowalut, to potrzeba ścisłego zarządzania pieniędzmi. Oznacza to robienie małych transakcji i stosowanie stop-loss. Oznacza to również, że możesz wejść do tego samego handlu dwa lub trzy razy, zanim zadziała (działanie na rynku może zatrzymać cię z pozycji, nawet jeśli jest to "dobry" handel, zanim ruszy w twoim kierunku)

Rynki kryptowalut są wysoce techniczne

Ponieważ kryptowaluty są bardziej powiązane z towarami niż prawdziwe aktywa (aktywa opłacają ci je posiadać, zyski z dywidend itp.) Trudno jest określić, jaka jest "prawdziwa wartość" każdego tokena. Ponieważ nie ma sposobu, aby ustalić podstawową wartość każdego handlowca tokena polegać na analizie technicznej i sygnały techniczne dla ich wskazówek.

Rynki kryptowalut są wysoce techniczne

Oznacza to, że ty, jako inwestor kryptowaluty, możesz być spokojny, wiedząc, że cele techniczne będą bardziej skłonne do ruchów cenowych niż nie i to jest prawdziwa okazja dla dzisiejszych handlowców. Jeśli potrafisz określić techniczne cele kupna / sprzedaży i mieć cierpliwość, by czekać na ceny, aby je dotknąć, zyskasz często.

Handluj krypto teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-08-20 13:46:40

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.