4 min przeczytaj

Większość zasobów handlowych koncentruje się na tym, co zrobić przed i podczas transakcji, aby stać się dochodowym przedsiębiorcą. Oto jedna rzecz: to, co robisz po transakcji, jest równie ważne, jeśli nie większe. Po pierwsze, jest to doskonała okazja, aby sprawdzić swoje wyniki i zastanowić się, co można poprawić. Po drugie, choć może wydawać się to oczywiste, może mieć wpływ na to, jak dobrze sobie poradzisz podczas następnej transakcji.

Przygotowaliśmy listę trzech prostych, ale skutecznych rzeczy, które możesz zrobić po zawarciu transakcji, aby Twoje umiejętności były ostre, a umysł jeszcze ostrzejszy:

Zdać sprawozdanie

Zdać sprawozdanieHandel polega na nieustannym doskonaleniu umiejętności, a jednym z nich jest uczenie się na podstawie swoich doświadczeń. Dlatego warto prowadzić dokumentację swoich transakcji, odnosząc sukces lub nie. Po zamknięciu transakcji poświęć chwilę, aby zanotować kilka uwag na temat tego, co się stało. Czy transakcja przebiegła zgodnie z planem? Jeśli nie, to gdzie rzeczy się kręcą? Jak się czułeś podczas handlu? Może błysk inspiracji uderzy cię w strategię, którą chcesz spróbować później. Zamiast polegać na pamięci, przekazuj swoje pomysły na papier. Mimo to, składanie sprawozdań nie oznacza mieszkania w handlu – wystarczy poświęcić kilka sekund, aby zapisać kluczowe wrażenia.

Zrelaksować się

Zgadza się: odsuń się od ekranu! Handel jest psychicznie wyczerpujący, a nawet fizycznie wyczerpujący. Jako przedsiębiorca nie powinieneś lekceważyć znaczenia odpoczynku. Odłóż czas na zrobienie czegoś innego niż handel. W rzeczywistości spróbuj wykonać czynność, która nie wymaga wpatrywania się w telefon lub komputer. Zapomnij, że rynek istnieje. Usunięcie siebie ze świata handlu na kilka godzin pozwoli Ci oczyścić umysł i uzupełnić energię, pozwalając ci pozostać na szczycie swojej gry handlowej.

Ożywiać

OżywiaćTeraz, gdy już się zrelaksujesz, czas zmotywować! Pamiętaj, dlaczego zacząłeś handlować i co masz nadzieję wydobyć z tego. Jeśli masz dziennik handlu, przejrzyj go. Spójrz na swoje cele. Zastanów się, jak daleko zaszliśmy. Pomyśl o wszystkim, co jeszcze możesz osiągnąć. Posiadanie zwycięskiego nastawienia i pozytywnego nastawienia może być prawdziwą rewolucją!

Jeśli wykonujesz już którąkolwiek z tych trzech czynności po zakończeniu handlu, to świetny początek. Jeśli nie, możesz włączyć je do swojej procedury handlowej. Choć proste, może się okazać, że te nawyki zwrócą się w dłuższej perspektywie.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-09-14 21:09:17

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.