5 min przeczytaj

Platforma handlowa IQ Option stopniowo poszerzała gamę wskaźników technicznych dla Twojej wygody. Jak nie zgubić się w tej różnorodności i wybrać instrumenty, które pięknie się uzupełniają bez duplikowania sygnałów? W rzeczywistości znaczną część tych instrumentów można podzielić na dwie grupy: wskaźniki trendów i oscylatory. Dla najlepszych kombinacji często stosuje się wskaźniki z różnych grup. Tak, to takie proste. Istnieje również kilka wyjątków. Wśród nich jest Chmura Ichimoku, którą można przypisać obu tym grupom, a także zespoły ATR i Bollinger, które należą do wskaźników zmienności. Aby ułatwić zrozumienie, wybraliśmy 3 kombinacje wskaźników, które łączą się ze sobą.

Niesamowity oscylator i aligator

Awesome oscylator i wskaźnik Alligera są harmonijną parą. Zostały również opracowane przez tego samego autora, Billa Williamsa. Ciekawostka: Bill Williams był traderem trendów, który sprzyjał silniejszym trendom w dłuższych ramach czasowych – warunkach, które są uważane za najlepsze dla tej kombinacji wskaźników, ponieważ oba instrumenty są opóźnione (zgodnie z tendencją). Alligator jest wskaźnikiem trendu. Służąc do sygnalizowania nowego trendu, określając jego kierunek i siłę, Aligator może wskazać kierunek ruchu cen, zgodnie z którym można otworzyć transakcję. Awesome oscillator, z drugiej strony, jest oscylatorem pędu przeznaczonym do sygnalizowania punktów wejścia do otwierania punktów handlowych i wyjściowych w celu ich zamknięcia, po zdefiniowaniu trendu.

Pasma MACD i Bollinger

Pasma MACD i Bollinger mogą być dla siebie znaczącą korzyścią. MACD pokazuje zbieżność i rozbieżność średnich kroczących. Służąc wskazaniu odwrócenia, kierunku i siły trendu, często prowadzi to do tego, że handlowcy przyjmują strategie handlowe, które uwzględniają tendencję do zbliżania się trendów. Pasma Bollingera należące do kategorii wskaźników trendów odzwierciedlają dynamiczny zakres zmian cen. Służą do scharakteryzowania cen i zmienności, określając ceny jako stosunkowo wysokie w górnym paśmie i stosunkowo niskie w dolnym paśmie. Ponieważ MACD jest dość wszechstronny, różne strategie mogą opierać się na tej kombinacji. Często MACD służy jako generator sygnałów dla punktów wejścia i wyjścia, a Bollinger Bands służą jako filtr sygnałów.

Chmura Ichimoku i RSI

Chociaż Ichimoku Cloud lub Ichimoku Kynko Hyo na pierwszy rzut oka może pomylić swojego początkującego użytkownika, to na pewno warto zwrócić na to uwagę. Ichimoku łączy cechy wskaźnika trendu i oscylatora w jednym. Może wskazywać dynamikę cen, kierunek trendu, poziomy wsparcia i oporu. Mimo że jest dobry sam, Ichimoku często jest uzupełniane przez oscylatory, aby potwierdzić rozpęd określonego kierunku. Jedną wspólną parą w tym celu jest RSI (Relative Strength Index) – oscylator pędu dostarczony w celu określenia siły aktualnego trendu i jego możliwych punktów zwrotnych.

Odkryj swoją ulubioną kombinację wszechczasów; postępuj zgodnie z tymi prostymi wytycznymi, pamiętając, że każdy wskaźnik, a także ich kombinacja, może czasami dawać fałszywe sygnały. Poza tym ich dokładność może być różna w zależności od innych kluczowych czynników, takich jak wybrany przedział czasowy, niestabilność rynku i najważniejsze wydarzenia gospodarcze. Sprawdź swoją strategię na saldzie demonstracyjnym przed zainwestowaniem środków.

Handluj tutaj

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-09-18 11:35:37

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.