5 min przeczytaj

Jeden z najbardziej imponujących inwestorów giełdowych na świecie nigdy nie jest chciwy, jeśli chodzi o dzielenie się radą. Porady dotyczące pieniądza, inwestowania i życia w ogóle. Oto 3 zasady, z których Wyrocznia Omaha żyje i handluje. Warren Buffett jest zdecydowanie człowiekiem, który słucha, gdy mówi.

"Jeśli firma ma się dobrze, zapas w końcu następuje."

Innymi słowy, kupując akcje, nie kupujesz papieru, kupujesz część prawdziwej firmy. Ten ostatni ma wiele charakterystycznych cech, swoje mocne i słabe strony i jest prowadzony przez konkretne osoby. Skoncentruj się na firmach, które wykonują swoją pracę – i rób to dobrze. W końcu firma jest warta twoich pieniędzy, jeśli może wygenerować przyzwoity przepływ gotówki.

Benjamin Graham, autor "The Intelligent Investor" i człowiek, który inspiruje Warrena Buffet, mówi, że prawdziwa wartość firmy jest ważniejsza niż jej cena rynkowa.

"O wiele lepiej jest kupić cudowną firmę po uczciwej cenie niż uczciwa firma w doskonałej cenie".

Warren Buffet, podobnie jak kupcy przeszłości, którą podziwia, jest wartościowym inwestorem. Dlatego też lubi kupować dobrze prosperujące firmy po uczciwej cenie, aby móc je z czasem docenić, dając imponujące wyniki. Na dłuższą metę wspaniała firma może potencjalnie rozwijać się szybciej niż biznes sytuacyjny, stworzony tylko po to, by służyć krótkoterminowemu popytowi. Kiedy kryzys finansowy w 2008 r. Uderzył, Buffett był tam, by kupować wysokowydajne firmy, takie jak Goldman Sachs i General Electric, po najniższych cenach i miał rację. O wartości 62 miliardów dolarów dziesięć lat temu, może on teraz pochwalić się fortuną o wartości 85 miliardów dolarów.

Oczywiście, aby odróżnić dobre przedsiębiorstwo od przeciętnego, potrzebowałbyś listy pewnych kryteriów, które później wykorzystasz do oceny zapasów. Co to dokładnie może być? Możesz użyć stosunek ceny do zysku, zysk na akcję i inne dane. Ale nie zapominaj, że żadna formuła nie jest w stanie przewidzieć przyszłej ceny kapitału ze 100% dokładnością.

"Bądź gotów być inny."

Nie musisz być inny, ale jeśli czujesz taką potrzebę, nie bój się tego. W końcu to Ty alokujesz swoje fundusze i narażasz się na ryzyko. Żadna inna strona nie ponosi odpowiedzialności za Twój sukces. Skoncentruj się na swoich faktach i analizie, aby w sytuacji, gdy rynek jest przeciwko tobie, nadal możesz wyjaśnić, dlaczego podjęto pewną decyzję.

Warren Buffett był kiedyś nazywany dziwakiem, gdy w 1956 roku zebrał 100 000 $ od grupy inwestorów, ale odmówił przeniesienia się na Wall Street i trzymał swoje firmy w tajemnicy. 14 lat później jego fundusz wart był 100 milionów dolarów.

IQ Option oferuje szeroką gamę produktów opartych na akcjach. Przeanalizuj firmę z listy dostępnych instrumentów CFD i wprowadź swoją nowo nabytą wiedzę do działania.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.
Zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), handel opcjami binarnymi i cyfrowymi jest dostępny tylko dla klientów sklasyfikowanych jako klienci profesjonalni.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
73% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2019-01-04 08:00:53

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.