5 minut przeczytaj

Jeden z najbardziej imponujących i odnoszących sukcesy inwestorów giełdowych na świecie nigdy nie jest chciwy, jeśli chodzi o dzielenie się radą. Porady dotyczące pieniądza, inwestowania i życia w ogóle. Oto 3 zasady, z których Wyrocznia Omaha żyje i handluje. Warren Buffett jest zdecydowanie człowiekiem, który słucha, gdy mówi. "

" Jeśli interes się powiedzie, czas w końcu następuje. "

Innymi słowy, kupując akcje, nie kupujesz papieru, kupują część prawdziwej firmy. Ten ostatni ma wiele charakterystycznych cech, swoje mocne i słabe strony i jest prowadzony przez konkretne osoby. Skoncentruj się na firmach, które wykonują swoją pracę – i rób to dobrze. W końcu firma jest warta tylko twoich pieniędzy, jeśli może wygenerować przyzwoity przepływ gotówki.

Benjamin Graham, autor "The Intelligent Investor" i człowiek, który inspiruje Warren Buffet, mówi, że prawdziwa wartość firmy jest bardziej Ważniejsze niż jego cena rynkowa. "

" O wiele lepiej jest kupić cudowną firmę za uczciwą cenę niż uczciwa firma za wspaniałą cenę. "

Warren Buffet, podobnie jak kupcy z przeszłości, którą podziwia, jest wartościowy inwestor. Dlatego też lubi kupować dobrze prosperujące firmy po uczciwej cenie, by móc je docenić z czasem, dając imponujące wyniki. Na dłuższą metę wspaniała firma może potencjalnie rozwijać się szybciej niż biznes sytuacyjny, stworzony tylko po to, by służyć krótkoterminowemu popytowi. Kiedy kryzys finansowy w 2008 r. Uderzył, Buffett był tam, by kupować wysokowydajne firmy, takie jak Goldman Sachs i General Electric, po najniższych cenach i miał rację. Wartość 62 miliardów dolarów dziesięć lat temu, może on teraz pochwalić się majątkiem o wartości 85 miliardów dolarów.

Oczywiście, aby odróżnić dobre przedsiębiorstwo od przeciętnego, potrzebujesz listy określonych kryteriów, które później użyć do oceny zapasów pod ręką. Co to dokładnie może być? Możesz użyć współczynnika cen do zarobków zarobków na akcję i innych danych. Ale nie zapominaj, że żadna formuła nie jest w stanie przewidzieć przyszłej ceny kapitału z 100% dokładnością.

"Bądź gotów być inny."

Nie musisz być inny, ale jeśli czujesz trzeba, a następnie nie bój się tego. W końcu to Ty alokujesz swoje fundusze i narażasz się na ryzyko. Żadna inna strona nie ponosi odpowiedzialności za Twój sukces. Skoncentruj się na swoich faktach i analizie, aby w sytuacji, gdy rynek jest przeciwko tobie, nadal możesz wyjaśnić, dlaczego została podjęta pewna decyzja.

Warren Buffett był kiedyś nazywany dziwakiem, gdy w 1956 roku zebrał 100 000 $ od grupy inwestorów ale odmówił przeniesienia się na Wall Street i trzymał swoje firmy w tajemnicy. 14 lat później jego fundusz wart był 100 milionów dolarów.

IQ Option ma szeroką gamę produktów opartych na akcjach. Przeanalizuj firmę z listy dostępnych instrumentów CFD i wprowadź swoją nowo nabytą wiedzę do działania.

Kup teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości

OGÓLNE OSTRZEŻENIE OSTRZEŻENIE DOTYCZĄCE RYZYKA

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę niesie wysoki poziom ryzyka i może spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.

 


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-05-24 13:35:53

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.