3 min przeczytaj

Dywersyfikacja jest uważana za jedną z najstarszych strategii inwestowania – jest tak ważna, że ​​nawet międzynarodowe korporacje to robią. Czemu? Im większa liczba firm związanych z firmą, tym bardziej zróżnicowane strumienie przychodów, często przekładają się na większe szanse na przetrwanie i sukces.

Częściej niż nie, różnorodność tych korporacji pomaga im osiągnąć solidne wyniki na rynku akcji i pozostają w dużej mierze nienaruszone wahaniami cen, co oznacza, że ​​warto je rozważyć, rozważając swój następny handel. Zagrajmy w 3 z najbardziej zdywersyfikowanych firm dostępnych do handlu na platformie IQ Option.

3M

3MFirma Minnesota Mining and Manufacturing Company mogła zacząć od papieru ściernego jako produktu gwiazdowego, gdy została założona w 1901 roku, ale z biegiem lat firma 3M przekształciła się w wielki konglomerat znany ze wszystkiego, od taśmy samoprzylepnej po notesy pocztowe i wszystko pomiędzy. Oferując 30 miliardów dolarów rocznych przychodów, korporacja jest uznawana za jedną z najbardziej zdywersyfikowanych firm amerykańskich poprzez wewnętrzny wzrost, a nie poprzez akwizycję.

W raporcie o zyskach opublikowanym w ubiegłym miesiącu 3M podał, że jego drugi kwartał zyskał 17%. Ceny akcji wahały się w okolicach 200 USD za większość 2018 roku, ale ogólna wydajność była stała przez ostatnie kilka lat.

Siemens

SiemensGlobalny koncern energetyczny, służba zdrowia i nie tylko, Siemens jest uważany za największą europejską firmę inżynieryjną. Konglomerat wygenerował tylko około 83 miliardów euro przychodów w ubiegłym roku. Chociaż Siemens zanotował obniżone przychody w drugim kwartale 2018 roku, firma poinformowała, że ​​zamówienia przemysłowe wzrosły o 16%. Ponadto przedstawił szczegóły nadchodzących zmian strukturalnych i zarządzania, które mogą potencjalnie wzmocnić rozwój inżynieryjnego giganta.

GE

GEDzięki produktom i usługom, od żarówek po silniki lotnicze, ten masywny konglomerat przemysłowy ma kapitalizację rynkową w wysokości 259 miliardów dolarów. Firma osiągnęła w ostatnim czasie kwartalne oczekiwania dotyczące zysków w drugim kwartale 2018 roku: łączne przychody wzrosły o 3% do 30,1 miliarda dolarów, podczas gdy analitycy przewidują 29,31 miliarda dolarów. Zyski te były napędzane przez działy transportowe, lotnicze i medyczne GE, dzięki czemu firma mogła wypracowywać stabilne zyski mimo spadków w innych pionach.

Idąc do przodu, analitycy zwracają uwagę na umowę GE, aby połączyć działalność transportową z Wabtec na początku 2019 roku – posunięcie chwalone przez inwestorów GE.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-08-06 14:32:06

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.