4 Fakty na temat Unilever, które pomogą Ci z powodzeniem dokonać wymiany


5 min przeczytaj

Unilever, międzynarodowy gigant działający w sferach dóbr konsumpcyjnych, żywności, napojów i innych produktów, trafił na platformę handlową IQ Option. Firma znajduje się w sekcji CFD na sali handlowej. Nie handluj Unilever, dopóki nie przeczytasz 4 faktów:

1) Unilever jest ogromny! Wyobraź sobie, że firma działa obecnie w 190 i ma roczny przychód w wysokości 53 miliardów euro (od 2017 r.). 13 marek w swoim portfolio może pochwalić się roczną sprzedażą rzędu 1 miliarda euro lub więcej. Jest to obecnie największy na świecie dostawca dóbr konsumpcyjnych, a także siódma najcenniejsza firma w Europie. Firma jest podzielona na cztery główne działy, w tym Foods, Refreshment, Home Care i Personal Care. Ale nie tylko ta firma jest ogromna, codziennie rośnie.

2) Wyniki Q1 2018 firmy wyglądają dobrze, jeśli nie imponująco. W raporcie o zyskach firma wspomniała, że ​​wartość rynku wzrosła o 3%, a wolumen rynku zwiększył się o 1% w ciągu trzech miesięcy. Oczekuje się, że globalny wzrost PKB o 3,2% (wyższy niż w 2016 i 2017 roku) jeszcze bardziej pobudzi wzrost. Szacuje się, że podstawowy wzrost sprzedaży wyniesie 3,7%. Wprowadzane przez firmę inicjatywy obniżania kosztów, marża napędowa - Unilever ma ponad 1 miliard euro oszczędności w łańcuchu dostaw, z czego 2/3 jest ponownie inwestowanych we wzrost. Ogólnie rzecz biorąc, dodatnia dynamika wskazuje na długoterminowy potencjał wzrostu.

3) Jednak eksperci Zacks.com uważają, że czas sprzedać akcje Unilever. Czemu? Według nich, przy rozważaniu inwestycji w konkretną firmę jest brany pod uwagę tylko jeden główny miernik - i to Zysk na akcję (EPS). Gdy zysk na akcję spadnie, oczekuje się, że cena akcji również spadnie. I odwrotnie, gdy zyski na akcję rosną, cena akcji wzrośnie. Oba stwierdzenia wydają się logiczne. Głównym celem każdej firmy jest generowanie zysków. Gdy przedsiębiorstwo tego nie robi, powinno być przedmiotem obrotu z dyskontem. Nie będąc w stanie wykazać się wystarczającą stopą wzrostu EPS, Unilever będzie, według Zacks, wolniejszy niż ogólna branża.

4) Unilever określił następujące priorytety na bieżący rok w swoich wynikach za I kwartał 2018 r. raport. Integracja Foods & Refreshment ma jeszcze bardziej zbliżyć dwie powiązane dywizje. Innowacje odgrywają ważną rolę w modelu biznesowym firmy. W końcu inicjatywy cięcia kosztów mogą być tak opłacalne, jak nowe środki produkcji i rewolucyjne nowe projekty badawczo-rozwojowe. Firma planuje skoncentrować się na kosztach, które nie są wartością dodaną, ponieważ Unilever dąży do wyeliminowania kosztów, które nie generują żadnej dodatkowej wartości dla klienta. Spółka planuje również odkupić akcje o wartości 6 miliardów euro do końca bieżącego roku. Takie inicjatywy podnoszą cenę akcji, zwiększając jednocześnie popyt i zmniejszając liczbę akcji pozostających do spłaty.

Czy akcje Unilever pójdą w górę czy w dół, masz szansę na skuteczną wymianę firmy. Wybierz "KUP", jeśli zgodnie z twoim, ULVR można spodziewać się wzrostu zapasów i "SPRZEDAĆ", jeśli wręcz przeciwnie, spadnie.

Kup teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości

OGÓLNE OSTRZEŻENIE DOTYCZĄCE RYZYKA

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę przenoszą wysoki poziom ryzyka i może spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.

 
Tytuł:

4 Fakty na temat Unilever, które pomogą Ci z powodzeniem dokonać wymiany

Źródło: IQ Option Broker Official Blog
Data publikacji: 2018-05-17 10:22:55

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.