5 min przeczytaj

Podczas gdy doświadczeni handlowcy często używają ich w sposób naturalny, dla początkującego tradera, warunki te mogą być bardzo mylące. Wiedza na temat pochodzenia tej terminologii jest przydatna do zapamiętania tych definicji. W tym artykule przyjrzymy się czterem wspólnym terminom i dowiemy się, skąd pochodzą – i co ważniejsze, co one oznaczają.

I CO

Znaczenie: Pierwsza oferta monetarna (ICO) to nowe zjawisko charakterystyczne dla świata kryptografii dla pozyskiwania kapitału. Podczas gdy oferta cenowa na rynku papierów wartościowych jest zwykle kojarzona z ugruntowanymi firmami mającymi działający produkt, ICO jest wspólne dla start-upów, które mogą ostatecznie dostarczyć lub nie dostarczać działającej technologii.

Początki: Pomysł na ICO jako źródło finansowania nowych projektów należy do J.R. Willetta, który w 2013 r. Uruchomił pierwszą ICO dla MasterCoin (obecnie Omni).

Biały papier

Znaczenie: Biała księga jest w zasadzie oficjalnym dokumentem wydanym przez nowy projekt, opisującym jego zalety dla potencjalnych inwestorów. Jest to zazwyczaj napisane w sposób formalny i oznacza techniczne, konkretne i nijakie. Uporządkowany na kilka części, zwykle zawiera wizję zespołu, produktu i szczegółów ICO, stając się jak najbardziej szczegółowym, jeśli chodzi o specyfikę tej technologii.

Początki: Termin ten narodził się w brytyjskim rządzie w XIX wieku z pragnienia otwarcia rządowej polityki ogólnej dyskusji. W dokumentach giełdowych kryptograficznych pochodzą od dewelopera Bitcoin Satoshi Nakamoto, publikując oficjalny dokument w 2008 roku.

Klucz cyfrowy

Znaczenie: Będąc w gruncie rzeczy wyrafinowaną formą kryptografii, klucze cyfrowe wydają nam się długą kombinacją liter i cyfr. W rzeczywistości klucz publiczny jest skróconą wersją klucza prywatnego. Mówiąc o transakcjach kryptograficznych, klucz publiczny pozwala stronom trzecim na walidację transakcji. W tym samym czasie klucz prywatny jest niezbędny do przeprowadzenia nowej transakcji. Pozostaje poufny dla swojego właściciela, zapewniając w ten sposób bezpieczeństwo swoich krypt.

Śmieszny fakt: Zarówno klucz prywatny, jak i publiczny są w rzeczywistości dużymi liczbami całkowitymi, ale ponieważ mają tak duży rozmiar, są przedstawiane nam w innym formacie, składającym się z liter i cyfr.

Początki: Klucze cyfrowe powstają w procesie tworzenia podpisu elektronicznego z 1976 roku, kiedy to amerykańscy kryptografowie Whitfield Diffie i Martin Hellman początkowo opisali tę technikę.

Zimne i gorące przechowywanie

Znaczenie: Jak już wspomniano, zachowanie poufności kluczy prywatnych jest kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa Twoich krypt. Portfele Crypto są tworzone w celu przechowywania kluczy prywatnych. Są gorące portfele i zimne portfele; podczas gdy gorące są łatwiej dostępne, te zimne są uważane za bezpieczniejsze, ponieważ utrzymują klucze w trybie offline. Te ostatnie mogą mieć postać sprzętu lub po prostu kartki papieru.

Początki: Pierwszy portfel kryptograficzny został opracowany w oparciu o oryginalny kod referencyjny autorstwa Satoshi Nakamoto w 2009 roku i pozwolono mu wysyłać i odbierać bitcoiny.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-09-19 21:16:41

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.