5 min przeczytaj

Kiedy mówimy o wysoce niestabilnych aktywach, Bitcoin jest jednym z tych, które powinny przyjść ci do głowy. Zwiększył się setki procent tylko stracić więcej niż połowę jego wartości w ciągu kilku miesięcy. I zrobił to więcej niż raz. Dowiedz się o 5 czynnikach, które wpływają na cenę BTC i bądź przygotowany, aby wymienić swoje wzloty i upadki.

1) Podaż i popyt

W końcu Bitcoin jest kolejnym atutem, choć trudnym. Cena Bitcoin, podobnie jak cena jakiegokolwiek innego aktywa, nie jest ustawiona w kamień. Im wyższy popyt (przy niezmienionej podaży), tym wyższa cena. I wzajemnie. Jeżeli podaż bitcoinów na rynku znacząco wzrośnie, można oczekiwać, że jego cena spadnie. Oczywiście, pod warunkiem, że poziom popytu się nie zmienił. Okazuje się, że podstawowe pojęcia ekonomiczne dotyczą także kryptowalut

2) Media Coverage

Już od ponad roku Bitcoin jest otoczony przez to, co nazwałbyś najbardziej typowym "hype". Relacje z mediów mają niezwykle duży wpływ na cenę BTC. Oto jak to działa. Pozytywne relacje w mediach popychają cenę w górę, negatywny można natychmiast skierować na południe.

Ale nie chodzi tylko o ton przekazu medialnego, w przypadku Bitcoin każda uwaga jest wystarczająco dobra. Im więcej ludzi czyta o Bitcoinie z głównych źródeł, tym bardziej są skłonni w nie inwestować. To samo dotyczy dobrze znanych inwestorów i firm, którzy wyrażają poparcie dla Bitcoin.

3) Proces polityczny

Polityka może wydawać się, że nie należy do świata handlu kryptowalutami, ale w rzeczywistości zawsze tak jest. . Spowolnienie gospodarcze w Grecji i kryzys w Wenezueli spowodowały, że miejscowa ludność inwestowała w Bitcoin i ogólnie w krypto.

Jaki jest tego powód? Po politycznym zakłóceniu zawsze następuje deprecjacja waluty krajowej. W przypadku Grecji konsekwencje były mniej żywe, ale nadal namacalne. W przypadku Wenezueli Bitcoin był świadkiem ogromnego napływu kapitału z powodu deprecjonującego bolivara

4) Zmiany w rozporządzeniu

Niecałkowicie nieuregulowane kilka lat temu rynek kryptowalut nie może dłużej żądać niezależności od globalnego systemu finansowego. Całkiem spodziewanie, kiedy całkowita kapitalizacja rynkowa wszystkich krypto świata osiągnęła punkt krytyczny, rządy krajowe kierują swoje spojrzenie na Bitcoin i jego młodszych rówieśników

Bitcoin nie jest emitowany przez żaden z rządów, ale wciąż mają one moc prawna do kontrolowania działalności wydobywczej i handlowej. Uznanie Bitcoina przez niektóre kraje i jego zakaz przez inne wpłynęły na jego cenę.

5) Bitcoin Forks

Bitcoin, wydany z powrotem w 2009 roku, nie może dłużej wytrzymać konkurencji z kryptowalutami dnia dzisiejszego w zakresie technologii. Społeczność Bitcoin jest czasami dzielona na konkretną aktualizację lub innowacyjną funkcję, przeznaczoną do aktualizacji najpopularniejszego na świecie krypto. W rezultacie oryginalny blockchain BTC został podzielony kilka razy, odradzając Bitcoin Cash, Bitcoin Gold i Bitcoin Private. Ryzyko związane z twardymi widłami obniża cenę przed imprezą.

Wysoka zmienność nie zawsze jest dobra (szczególnie w przypadku transakcji długoterminowych), ale nadal trudno jest odmówić masowych okazji handlowych, jakie zapewnia. Bitcoin, choć nie tak niestabilny jak w roku 2017, nadal porusza się w miesiącu bardziej niż przeciętny S & P 500. Odważysz się wypróbować BTC?

Kup teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU OSTRZEGAWCZYM

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową niesie wysoki poziom ryzyka i może spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.

 


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-05-28 14:18:20

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.