5 min przeczytaj

Dlaczego niektórzy handlowcy osiągają sukces, podczas gdy inni walczą? Cóż, odnoszący sukcesy handlowcy wykazują szereg cech, które okazały się absolutnie niezbędne, aby osiągnąć sukces w handlu. Prawdą jest, że właściwy handel może zmienić życie, prawie każdy doświadczony przedsiębiorca powie, że intratne zawody nie pochodzą od szczęścia, ale raczej z umiejętności i strategii. Biorąc to pod uwagę, oto pięć cech osobowości znanych z optymalizacji wyników handlowych.

Dyscyplina

Istnieje popularna mantra w handlu, która brzmi: "Zaplanuj handel i wymień ten plan". Rynek jest pełen pokus, a tylko najbardziej zdyscyplinowani handlowcy są przygotowani, aby uniknąć upadku pod jego urokiem. Przedsiębiorcy mogą zostać oszukani przez intuicję, co często prowadzi do prostoty ale kosztowne – błędy. Dyscyplinowani handlowcy trzymają się swojego planu, dzięki czemu robią to lepiej. Aby było jasne, dyscyplina nie oznacza, że ​​powinieneś używać tylko jednej techniki transakcyjnej w kółko. Oznacza to wiedząc, kiedy, jak i gdzie stosować strategię, której chcesz użyć, i upewnij się, że postępujesz zgodnie z nią.

Cierpliwość

Handlowcy muszą wiedzieć, jak czekać na odpowiedni sygnał, aby wejść na rynek. Ci, którzy się niecierpliwią, kończą lekkomyślnie skacząc na złe zawody, co prowadzi do poważnych strat. Jeśli szansa na handel się nie pojawia, prawdopodobnie lepiej jest przejść do innego zadania, np. Odświeżenie technik lub napisanie wpisu do dziennika handlowego.

Wytrwałość

Surowa prawda o handlu polega na tym, że nie każdy handel pójdzie po twojej myśli. To, co czyni lub łamie tradera, to jak reagują na straty. Handlowcy, którzy wyciągają wnioski z popełnionych błędów, mogą podejmować lepsze decyzje na drodze, a ci, którzy rezygnują, mają szansę na zdobycie świetnego handlu.

Elastyczność

Miej wiele strategii w swoim arsenale handlowym. To, że pewna strategia zadziałała pewnego dnia, nie oznacza, że ​​zagwarantuje, że znów będzie działać następnego dnia. Biorąc pod uwagę, że handel w dużym stopniu zależy od warunków rynkowych, umiejętność dostosowania się do zmian rynkowych jest pomocna, jeśli nie kluczowa,. Nie bój się próbować czegoś innego, o ile wcześniej go przetestowałeś. Pamiętaj jednak, że chociaż ważne jest, aby pozostać elastycznym, może być równie szkodliwy, gdy zostanie przekroczony. Strategie żonglerka i próbowanie czegoś nowego za każdym razem, gdy będziesz handlować, wyczerpią Twoje konto w mgnieniu oka.

Skromność

Zostało to powiedziane wcześniej i będzie to powtarzać raz po raz: chciwość jest najgorszym wrogiem przedsiębiorcy. Kiedy trader ma serię udanych transakcji, mogą wpaść w pułapkę nadmiernej pewności siebie i poczuć się niezwyciężonym. Zamiast zamknąć handel i odejść z zyskami, nadal handlują, zatrzymując się tylko wtedy, gdy straty stały się zbyt duże. Utrzymanie skromności pomaga przedsiębiorcom zabezpieczyć zyski w długim okresie.

Nauka analizy technicznej i badanie rynku może tylko zabrać cię do tej pory. Poświęcenie czasu na doskonalenie tych cech osobowości jest równie ważne. Co jakiś czas sprawdź tę listę cech i określ, które z nich musisz popracować. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym handlowcem, czy nowicjuszem, zawsze jest miejsce na ulepszenia.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.
Zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), handel opcjami binarnymi i cyfrowymi jest dostępny tylko dla klientów sklasyfikowanych jako klienci profesjonalni.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-11-28 15:00:15

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.