7 min przeczytaj

Kiedy handlujemy, wszyscy popełniamy błędy, szczególnie na samym początku naszej drogi handlowej, gdy uczymy się wielu nowych rzeczy i staramy się je właściwie wdrożyć. Tak, nawet najbardziej kultowi handlowcy popełniają błędy. Ale dlaczego popełniasz błędy, których łatwo możesz uniknąć? Przygotowaliśmy listę 5 niezwykle popularnych grzechów handlowych. Przeczytaj cały artykuł, aby poznać wroga i uniknąć tych błędów w przyszłości.

Brak planu handlowego (ignorowanie go)

W obrocie, tak jak w każdym innym pościgu, terminowe przygotowanie może być bardzo pomocne i wartościowe. Wielu handlowców – z powodu braku doświadczenia lub nadmiernego zaangażowania emocjonalnego – nie potrafi wypracować przyzwoitego planu handlowego i trzymać się go. Brak strategii handlowej może znacznie zwiększyć wielkość strat i pochłonąć swoje ciężko zarobione zyski. Powinieneś wiedzieć, zanim wprowadzisz do obrotu kwotę pieniędzy, którą chcesz zainwestować, punkt wyjścia i maksymalną stratę, którą jesteś gotów ponieść, jeśli rzeczy staną się nieładne. I pamiętaj: jest to równie złe dla twoich zarobków, gdy masz dobry plan handlowy, ale go nie wykonasz.

Handel przeciw Trendowi

Wyobraź sobie otwarcie długiej pozycji, gdy cena aktywów nagle zaczyna się pogarszać. Zasadniczo masz do wyboru trzy opcje: od razu zamknij pozycję, aby zmniejszyć straty, kup jeszcze więcej tego zasobu, mając nadzieję na zbliżające się odwrócenie lub po prostu poczekaj. Druga opcja jest również nazywana uśrednianiem w dół, ponieważ obniżasz średnią cenę swoich gospodarstw. Dodawanie do pozycji przegrywającej może działać przy dłuższym kursie. Jednak w przypadku krótkoterminowego inwestora (szczególnie w przypadku pracy z mnożnikiem) strategia ta może wyczerpać konto w krótkim czasie. I takiej sytuacji prawdopodobnie chcesz uniknąć.

Nie można użyć zamówień SLTP

Zlecenia Stop-loss i take-profit mogą stać się cennym dodatkiem do twojego arsenału handlowego. Take-profit może mieć dużą wartość, ale jest to stop-loss, który może spowodować lub złamać umowę. Ta ostatnia może również pomóc ci w przestrzeganiu opracowanej strategii handlowej. Rzecz w tym, że czasami trudno jest ludziom zamknąć umowy, gdy jest to konieczne – z powodu braku czasu, złej dyscypliny lub nadmiernej emocjonalności. Zautomatyzowany program, pozbawiony jakichkolwiek uczuć, może pomóc ci zamknąć umowę, gdy będzie to konieczne.

Poddanie się do Tilt

Twój stan emocjonalny ma ogromne znaczenie podczas handlu. Termin "tilt" pochodzi z pokera i oznacza stan dezorientacji, w którym osoba zaczyna przyjmować mniej niż optymalne strategie. Nie jest tajemnicą, że gdy robisz coś źle w kółko, nie osiągniesz doskonałych rezultatów. Wręcz przeciwnie. W handlu oznacza to, że możesz łatwo zabraknąć pieniędzy na swoim koncie tylko w jednym posiedzeniu. Aby przerwać błędne koło, przedsiębiorca powinien zrobić sobie krótką przerwę, zrelaksować się i skoncentrować na działaniach, niezwiązanych z handlem.

Zbyt duża dźwignia

Podczas pracy z opcją IQ masz możliwość handlowania większością swoich ulubionych aktywów za pomocą mnożnika, co oznacza, że ​​zysk, jaki zarabiasz (i straty, które ponosisz) mnożony jest przez odpowiednią wartość. Początkujący inwestorzy często wierzą, że wyższe zyski pozwolą im zarobić więcej i szybciej. Ale w rzeczywistości jest to zwykle tylko droga do zapomnienia. Jeden nagły ruch w złym kierunku, a twoja inwestycja zostanie wymazana. Nie polegaj na bardzo dużej dźwigni (przynajmniej, jeśli nie jesteś w 100% pewna kierunku trendu), ponieważ może ona wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

Jak widać, większość błędów na tej liście ma związek z tym, jak traktujesz swoje straty, a nie zarobki. Umożliwienie wzrostu zysków jest ważne, ale nie tak ważne, jak twoja determinacja, aby zamknąć utratę transakcji, zanim będzie za późno. Chociaż możesz już wiedzieć, co robisz źle, to jeszcze trochę czasu zajmie wypracowanie nawyku i uniknięcie któregokolwiek z wyżej wymienionych błędów. Więcej rzeczy, których chcesz uniknąć w nadchodzącym artykule.

Handluj tutaj

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-08-06 15:03:37

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.