6 min przeczytaj

Ten artykuł jest dla tych, którzy nie potrafią złamać nawet swojego handlu i chcą poprawić ogólny handel.

Bądźmy szczerzy. Uzyskanie stabilnych zwrotów jako przedsiębiorcy nie jest łatwe. Wiele osób, które weszły na rynki finansowe, opuści z pustymi rękami lub nawet straci swoje pieniądze. Jest wiele powodów: niektórzy ludzie nie traktują poważnie transakcji, inni postrzegają ją raczej jako rozrywkę niż ciężką pracę, reszta po prostu nie ma ochoty uczyć się i zdobywać nowych umiejętności.

Dlaczego nadal tracisz pieniądze i, co najważniejsze, jak zarządzać stratami? Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu otrzymasz odpowiedź na każde z tych pytań.

Bycie "zbyt inteligentnym"

Bycie zbyt inteligentnym nie jest powodem, dla którego nadal tracisz pieniądze. W końcu to inteligentni inwestorzy odnoszą większe sukcesy na rynkach finansowych. Sądząc, że jesteś zbyt mądry, wręcz przeciwnie, możesz stać się brzydki.

Co robią najbardziej "inteligentni" ludzie? Uważają, że mogą pokonać rynek, co w rzeczywistości zdarza się dość rzadko i zazwyczaj należy je przypisywać szczęściemu, a nie umiejętnościom. W rzeczywistości większość z nich wchodzi do porozumienia w najmniej odpowiednim czasie, a kończy się pozycją, która ma stracić.

Bardzo niewiele osób może pochwalić się zdolnością przechytrzenia całego rynku. Bądź pokorny, wymieniaj się z trendem i nie sprzeciwiaj się temu. Zamiast bić się na rynku, staraj się go ogarnąć i zrozumieć.

Będąc emocjonalnym

Handel nie jest jak życie. Na rynkach finansowych pozytywne emocje nie przynoszą szczęścia. Należy unikać zarówno pozytywnych, jak i negatywnych emocji, ponieważ mogą one utrudniać rozwój handlu. Staraj się zachować spokój i opanowanie. To bardzo pomaga.

Chciwość, występek, który pozbawił wielu kupców ich zasłużonych zarobków, nie różni się niczym od nadmiernej radości czy nachylenia. Możliwość zatrzymania się, gdy twoje systemy transakcyjne Ci podpowiedzą, to kolejna umiejętność, której musisz się nauczyć, aby poprawić wyniki handlu.

Brak zarządzania ryzykiem

Możesz postawić wszystkie swoje pieniądze na jednej transakcji, a nawet możesz wygrać. Ale po transakcji lub dwóch, w końcu stracisz i stracisz dużą. W przeciwieństwie do tych, którzy stosują właściwe zarządzanie ryzykiem, a tym samym tracą część swojego kapitału handlowego, stracicie całość. Brak funduszy = brak transakcji.

Konserwatywni inwestorzy uważają, że nie powinni Państwo przeznaczać więcej niż 3% kapitału obrotowego na jedną transakcję. Przejdź na 5%, jeśli czujesz się szczęśliwy. Ale pod żadnym pozorem nie przeznaczaj 100% swoich funduszy na "transakcje, które na pewno wygrają".

Handlowanie z robotem

Nie ma jednej strategii wygrywania i nie ma robota, który mógłby przynieść wymierne rezultaty w długim okresie. Wszyscy ludzie oferujący ci jednorazową zniżkę "SuperTrader 3000" to oszuści. W końcu, kto przy zdrowych zmysłach sprzedałby robot, który zawsze może wygrać? Czy nie jest to dobry pomysł, aby zachować gęś, która składa złote jaja w tajemnicy i spekulować na ten temat? Lepiej poświęć czas, który możesz poświęcić na szukanie działającego robota online w celu edukacji i handlu na koncie praktyki.

Dodawanie do pozycji przegrywającej

Nie możesz sobie wyobrazić, ilu kupców wciąż dodaje do przegranej pozycji. Rzeczywiście niepokojące jest to, że twoja pozycja ulega stopieniu, gdy nerwowo wpatrujesz się w ekran. Jednak istnieje lepsza decyzja niż wrzucenie więcej pieniędzy. Zamiast tego rozważ cięcie kosztów. Kiedy widzisz, że trend zwraca się przeciwko tobie, natychmiastowe wyjście jest często najlepszą decyzją. Jeśli nadal uważasz, że jest to emocjonalnie trudne, ponownie przeczytaj ponownie część "Bycie emocjonalnym".

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-10-03 12:51:40

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.