5 min przeczytaj

Wszystkie wskaźniki, obecnie dostępne dla ciebie na platformie IQ Option, są tam bez powodu. Wszystkie z nich mogą pomóc w ustaleniu optymalnych punktów wejścia i wyjścia, podnosząc wyniki handlu. Jednak niektóre są jeszcze lepsze i bardziej popularne niż inne. Oto lista 5 najpopularniejszych wskaźników i sposobów ich wykorzystania.

Rozkład wskaźników według ich popularności wśród użytkowników aplikacji mobilnych

RSI – 13.18%

Indeks względnej siły (RSI) jest oscylatorem pędu, który jest w stanie dostarczyć sprzedawcy sygnałów sprzedaży lub zakupu. Logika stojąca za wskaźnikiem jest prosta. Gdy składnik aktywów jest wykupiony, jego cena jest zwykle wyższa niż rynek chce i może wkrótce spaść. I odwrotnie, gdy aktywa są wyprzedane, ich cena jest niższa niż ta, która jest uważana za "normalną". W związku z tym można oczekiwać, że składnik aktywów zyska na wartości w dającej się przewidzieć przyszłości. RSI może pomóc ci w ustaleniu wykupienia i wyprzedania pozycji

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj cały artykuł.

Bollinger Bands – 11,56%

Bollinger Bands są wskaźnikiem śledzenia zmienności. Jedynym celem jest oznaczenie okresów wysokiej i niskiej zmienności na wykresie cen. Nie przeznaczony do samodzielnego stosowania, wskaźnik ten może nadal uzupełniać wskaźniki trendów lub wskaźniki typu oscylatorowego, przyczyniając się do ogólnej efektywności działań handlowych. Kiedy rynek jest płaski, zwykle trudno jest przewidzieć kierunek przyszłych ruchów cenowych. Bollinger Bands pomoże Ci określić dominującą fazę rynkową.

Przeczytaj więcej o zespołach Bollingera tutaj: "Wskaźnik Bollinger"

SMA – 9,97%

Najbardziej podstawowa zmiana średniej ruchomej, Prosta Średnia Ruchoma przewyższa przy szacowaniu dominującego trendu. Czasami kierunek tego trendu nie jest oczywisty. Zdarza się również, że trend średnioterminowy zachowuje się inaczej niż długookresowy. W takich przypadkach stosowanie SMA jest więcej niż uzasadnione. Wskaźnik ten można również łączyć ze wskaźnikami różnego rodzaju w celu zapewnienia sygnałów kupna i sprzedaży. Więcej informacji na temat SMA.

Oscylator stochastyczny – 8,56%

Oscylator Stochastic jest doskonałym narzędziem analizy technicznej, jednak trudno go opanować. Będąc wskaźnikiem typu oscylatora, nie podąża za trendem. Zamiast tego Stochastic może pomóc ci ustalić poziomy wykupienia i wyprzedania (już wiesz, dlaczego jest to ważne, prawda?). Istnieje kilka różnych rodzajów sygnałów transakcyjnych, które wysyła ten wskaźnik: zwrot, zbieżność i rozbieżność.

Nie jeden, ale dwa artykuły do ​​zapoznania się ze Stochastycznym:

https://blog.iqoption.com/en/how -do-używania-stochastycznego-i-poprawiania-twoich-wyników /

Using Stochastic With Support and Resistance

EMA – 6,99%

Kolejna odmiana dobrze znanego narzędzia średniej ruchomej. Wykładnicza średnia ruchoma spełnia ten sam cel, co SMA. Dwie krzywe są obliczane trochę inaczej, ale nadal mogą być stosowane zamiennie w zależności od osobistych preferencji. Określ trend i użyj (jako samodzielne narzędzie lub w połączeniu z innymi), aby określić optymalne punkty wejścia.

Więcej o EMA tutaj.

Niezależnie od wybranego wskaźnika, nie zapomnij go przestudiować i używaj poprawnie. Wskaźnik jest jedynie narzędziem w rękach dobrze przygotowanego przedsiębiorcy i nie jest w stanie sam zapewnić zaskakujących wyników. Zastosuj jeden ze wskaźników, o których już wiesz, do swoich wysiłków handlowych, aby uzyskać lepsze wyniki.

Kup teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cenowych lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU OSTRZEGAWCZY

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę niesie wysoki poziom ryzyka i może spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.

 


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-06-09 13:57:10

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.