6 min przeczytaj

Szukasz interesujących par walutowych do handlu w 2019 roku? Zebraliśmy pięć najciekawszych par walutowych dla graczy na rynku Forex w styczniu 2019 roku. Na początku roku możesz mieć oko na te pary walutowe. I to nie wszystko, w poniższym artykule przedstawiamy także powody, dla których wybraliśmy każdą parę walutową.

Wiele z tych walut należy do najczęściej wymienianych walut na świecie. Tutaj przyjrzymy się bliżej 5 bardzo interesującym parom walutowym na nadchodzący miesiąc.

1. USD / GBP

Brytyjski funt szterling pozostanie najciekawszą parą walut przez pierwsze kilka miesięcy 2019 roku. Dzięki Brexit i wszystkim kwestiom, które rząd brytyjski i Unia Europejska osiągnęły w celu osiągnięcia porozumienia, funt szterling miał ciężki rok, co najmniej, a zmienność będzie kontynuowana. W rzeczywistości, 10 grudnia funt szterling spadł do 20-tygodniowych niskich w stosunku do dolara, wskazując, że istnieje wiele potencjalnych możliwości handlu czai się za rogiem.

2. EUR / GBP

Z tego samego powodu, dla którego USD / GBP będzie interesującą parą walutową do handlu w styczniu, EUR / GBP również ma podobny potencjał. Oficjalna data Brexitu jest ustalona na marzec, a spodziewamy się, że zmienność będzie się zwiększać wraz ze zbliżaniem się. Jednak EUR / GBP będą nie tylko interesujące w handlu przed marcem, ale prawdopodobnie nadal będą się wahać znacznie dłużej. Wielu nawet twierdzi, że EUR / GBP będzie najciekawszą parą walutową w 2019 roku.

Aby uzyskać więcej informacji na temat ekstremalnej zmienności funta szterlinga, możesz mieć oko na szeroki zasięg rynku BullMarketz.com.

3. USD / CNY

Jest wysoce wątpliwe, że ktokolwiek mógł przegapić napięcia gospodarcze, które wystąpiły między Stanami Zjednoczonymi a Chinami w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Po taryfach pojawiły się kolejne taryfy, a poziomy eksportu zostały zepchnięte na krawędź, a sytuacja z minuty na minutę się pogarsza.

W Boże Narodzenie, zaledwie kilka tygodni, ucierpi wiele firm, które w dużym stopniu polegają na międzynarodowych zakupach świątecznych i chińskich produktach. To z kolei prawdopodobnie zwiększy różnicę między USD a CNY do stycznia.

4. USD / JPY

Przy wszystkich międzynarodowych zawirowaniach, które się teraz dzieje, dobrze jest mieć spokojniejszą opcję handlu. USD i JPY to bardzo popularna para walutowa, znana ostatnio ze swojej stabilności i przewidywalności. Ogólnie rzecz biorąc, USD / JPY może być wyborem dla handlowców poszukujących interesującej pary walutowej o ograniczonej zmienności w styczniu.

5. SEK / GPB

Ostatni uczestnik ciekawych par walutowych w styczniu to egzotyczna para, która nie zwraca na siebie uwagi. Szwedzka waluta odgrywa dość neutralną rolę w globalnej gospodarce, ale dzięki bliskim kontaktom z UE i Wielką Brytanią, ostatnio zyskała na niej większy wpływ i oczekujemy, że więcej okazji handlowych pojawi się, gdy zbliżymy się do ostatecznego terminu Brexitu.

Ponadto, w zeszłym tygodniu szwedzki bank centralny skomentował, że Szwecja może stać się pierwszym bezgotówkowym krajem na świecie w ciągu 5 lat i denerwuje inwestorów, co zwiększy zmienność SEK.

Końcowe przemyślenia

Wszystkie wyżej wymienione pary walutowe oferują unikalne prognozy na początek przyszłego roku i istnieje duża szansa na możliwości inwestycyjne.

Biorąc to pod uwagę, rynki międzynarodowe są obecnie dzicze i nikt tak naprawdę nie wie, czego się spodziewać. Dlatego ważniejsze niż kiedykolwiek jest to, że polegasz na własnej szczegółowej pracy analitycznej, aby uzyskać najlepsze i najbardziej spójne wyniki.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.
Zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), handel opcjami binarnymi i cyfrowymi jest dostępny tylko dla klientów sklasyfikowanych jako klienci profesjonalni.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
73% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-12-18 10:05:07

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.