6 min przeczytaj

Wszyscy słyszeliśmy o Tesli Inc., międzynarodowej firmie z siedzibą w Palo Alto w Kalifornii. Ludzie zwykle mają świadomość, że firma działa w sferze produkcji pojazdów elektrycznych, produkcji paneli słonecznych i magazynowania energii. To, czego nie wiedzą, to kilka interesujących faktów, które pomagają lepiej zrozumieć wizję i model biznesowy Tesli.

1. Kim jest Tesla? Firma nosi imię Nikoli Tesli, amerykańsko-serbskiego naukowca i wynalazcy. Nazwany prorokiem elektrotechniki, Tesla stał się inspiracją dla firmy, która ma zamiar zastąpić pojazdy zależne od benzyny czystszym, napędzanym energią elektryczną. Urodzony w XIX-wiecznym Cesarstwie Austriackim, ten człowiek przeniósł się do Stanów Zjednoczonych w poszukiwaniu nowych możliwości (tak jak sam Elon Musk). Wkrótce wymyślił wynalazki, które zmieniły świat, jaki znamy. Prąd przemienny, żarówki fluorescencyjne, cewka Tesli i wiele innych widziało świat dzięki temu utalentowanemu wynalazcy. Pod pewnymi względami Nikola Tesla z pewnością wyprzedził czas. Coś, co Elon Musk również próbuje osiągnąć.

2. Doładuj mnie. Będąc pojazdem elektrycznym, pojazdy Tesli polegają głównie na sieci sprężarek, rozproszonych po całym świecie. Obecnie istnieje 1 386 stacji ładowania, wyposażonych w 11 583 superchargerów. Wystarczająco dużo, aby codzienne użytkowanie pojazdów Tesla stało się rzeczywistością w niektórych krajach, ale zdecydowanie za mało, aby przekonać ludzkość do pozbycia się konwencjonalnych samochodów. Załadowanie standardowego modelu S lub X trwa około 30 minut, a jego zasięg wynosi 170 mil, co jest niekorzystne w porównaniu z samochodami napędzanymi benzyną. Z drugiej strony czterokrotnie mniej kosztowne jest pełne naładowanie modelu X (przynajmniej w Wielkiej Brytanii) niż zwykły samochód.

3. Nadal na czerwono. Wiele osób uważa, że ​​Tesla jest przeznaczona do rozwiązania problemu zanieczyszczenia powietrza i globalnego ocieplenia poprzez zastąpienie silnika spalinowego silnikiem elektrycznym. Jednak aby to zrobić, firma musi najpierw wykazać stabilne zyski (jeszcze nie wiadomo). Przed 2018 rokiem Tesla odnotowała dodatni kwartalny wynik netto tylko dwa razy, w marcu 2013 r. i wrześniu 2016 r., słabe wyniki dla firmy, która nie jest już zwykłym start-upem. Nikt nie twierdzi, że zdobycie rentowności w wysoce konkurencyjnej branży motoryzacyjnej jest łatwe. Aby jednak osiągnąć pełny sukces, firma będzie potrzebować nieco większej wiarygodności finansowej niż obecnie.

4. The Golden State. Detroit jest słusznie nazywany kolebką amerykańskiego przemysłu motoryzacyjnego. Wielka trójka General Motors, Ford i Chrysler mieli wszystkie zakłady produkcyjne w regionie. Tesla tak bardzo stara się być inna, że ​​znajduje się po drugiej stronie kraju. Jest to jedyny duży amerykański producent samochodów, który ma siedzibę w Kaliforniii daleko od Detroit. Czy geograficzna bliskość sprawia, że ​​Tesla jest bliżej hi-tech gigantów z Doliny Krzemowej, to jeszcze nie widać.

5. Do księżyca (iz powrotem). Wszystkie powyższe są przyćmione przez średnią stopę wzrostu akcji Tesli. Kupując akcje TSLA w 2013 r., Możesz już dziesięciokrotnie zwiększyć wstępną inwestycję. Fakt ten nie oznacza jednak, że ta firma stanowi doskonałą okazję inwestycyjną. Eksperci wskazali, że akcje TSLA są zarówno zawyżone, jak i wykupione. W końcu, co inne przedsiębiorstwo może pokonać General Motors pod względem ograniczenia rynku, konsekwentnie demonstrując negatywne wyniki finansowe? Trudno przewidzieć, czy Tesla Inc. będzie dalej podnosić się, czy też spadnie pod ciężarem swoich zaciągających się zobowiązań.

Tesla jest interesującym przypadkiem. W rzeczywistości nie jest to przedsiębiorstwo odnoszące sukces finansowy, które wykazuje oszałamiającą wydajność pod względem dynamiki cen akcji. Prowadzony przez samego Elona Muska (w rzeczywistości, większy fan Edisona niż Tesla), firma może lub nie może zmienić sposób, w jaki jeździmy po świecie i zużywają energię. Zyskaj udział w historii Tesli, handlując jej udziałami z opcją IQ.

Wymień Teslę

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.
Zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), handel opcjami binarnymi i cyfrowymi jest dostępny tylko dla klientów sklasyfikowanych jako klienci profesjonalni.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
73% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-12-24 12:45:16

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.