7 min przeczytaj

Liczba istniejących strategii handlowych jest ogromna. Niektóre z nich działają doskonale, podczas gdy inne wykazują niezbyt dobre wyniki. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej 5 popularnym strategiom, które powinniście znać i myśleć o ich wypróbowaniu. Możliwe, że znajdziesz strategię, która pasuje do twojego osobistego stylu handlu.

Momentum Trading

Strategia tempa jest łatwa do zrozumienia (ale nie zawsze łatwa do wdrożenia) – po jej podjęciu inwestorzy czekają, aż zasób okaże szybki ruch, a następnie otworzy transakcję. Poruszenie może odbywać się w dowolnym kierunku, ponieważ możesz otwierać zarówno długie, jak i krótkie pozycje.

Zarówno czynniki techniczne, jak i fundamentalne mogą powodować masowe ruchy i dlatego powinny być ściśle obserwowane przez inwestora. W przypadku spółek notowanych na giełdzie, raporty o zarobkach i najważniejsze wiadomości są typem wydarzeń, których szukasz, ponieważ oba mają potencjał, aby znacznie zmienić ceny akcji. W przypadku walut i kryptowalut czynniki techniczne są równie ważne. Silne tendencje wzrostowe i spadkowe mogą rozpocząć się bez fundamentalnych wyjaśnień.

Aby uchronić się przed poważnymi stratami, możesz użyć zleceń stop-loss. Jeśli cena pójdzie w przeciwnym kierunku, transakcja zamknie się automatycznie, pomagając lepiej zarządzać ryzykiem.

Strategia skalowania

Kilka małych wygranych może być równie dobrych jak jedno wielkie zwycięstwo. Handlując zgodnie z tą strategią, inwestorzy ustalają progi kupna i sprzedaży przed otwarciem transakcji i obserwują, jak cena aktywów przesuwa się w pożądanym kierunku. Podczas korzystania ze strategii skalowania oferty mogą trwać zaledwie kilka sekund. Skalpery powinny być gotowe działać szybko i podejmować ważne decyzje finansowe w jednej chwili. Warto powiedzieć, że ze względu na niezwykle krótkie ramy czasowe nie ma miejsca na analizę podstawową w skalpowaniu.

Strategia handlowa Pullback

Oto co zwykle robią handlarze odciągającymi: znajdują aktywa (akcje spółek lub ETF) o ustalonym pozytywnym trendzie i czekają, aż ruszy w przeciwnym kierunku. Zauważ, że powinno to być krótkotrwałe zniesienie, a nie wyłaniający się negatywny trend. Zastanówmy się nad otwarciem długiej pozycji, gdy odrodzenie ma wkrótce wyginąć, a działanie cenowe może wzrosnąć jeszcze raz. To samo można zrobić w przypadku negatywnego trendu. Poczekaj, aż trend spadkowy przejawia ograniczony ruch w górę (ponownie, nie jest pełnowartościowy) i rozważ otwarcie krótkiej pozycji, gdy cena jest na poziomie lokalnym maksimum.

Handel Breakout

Czy pamiętasz poziomy wsparcia i oporu? Ta strategia ma na celu ich dobre wykorzystanie. Zwykle, gdy cena zasobu osiągnie określony próg, którego nie jest w stanie przekroczyć (zwany oporem), nastąpi powrót i obrót na niższych poziomach. Jednak, jak uważa wielu ekspertów technicznych, kiedy cena aktywów przekroczy poziom oporu, można spodziewać się kontynuacji wzrostu. Zauważ, że czasami akcja cenowa może swobodnie poruszać się powyżej i poniżej poziomu oporu, a strategia ta nie będzie działać.

Aktualności Trading

Prawdopodobnie najbardziej obiecująca strategia dla osób zainteresowanych analizą fundamentalną. Wszyscy wiemy, że najważniejsze wiadomości i wydarzenia są niezwykle ważne w świecie handlu. Prawie każdy składnik aktywów, czy to waluta krajowa, krypto-waluta, akcje, czy towarem, może zostać przeniesiony przez ważne wydarzenie gospodarcze / polityczne. Dobre wiadomości zwykle przesuwają cenę aktywów wyżej, a złe – niżej. Jeśli wszystko jest takie proste, co jest tak skomplikowane w handlu wiadomościami? Prognozowanie wiadomości zanim trafi na rynek i dokonanie poprawnej prognozy jest trudne. Czasami rynki zachowują się nielogicznie, a ogólnie pozytywne wiadomości powodują spadek cen. Musisz być na to przygotowany.

Niezależnie od wybranej strategii, należy pamiętać o kilku rzeczach. Żadna strategia nie jest odporna na awarie, wszystkie z nich będą wykazywały negatywne wyniki od czasu do czasu. Rozważ wypróbowanie kilku strategii, znalezienie tego, który Ci odpowiada i opanowanie go. Kilka porażek z rzędu nie oznacza, że ​​strategia nie działa. Prawdopodobnie oznacza to, że doświadczyłeś przegranej passy. Poprzez ciągłe przełączanie strategii zmniejszasz szanse na sukces. Jednocześnie nie bój się rzucić pewnej strategii, jeśli naprawdę przestanie działać dla ciebie.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.
Zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), handel opcjami binarnymi i cyfrowymi jest dostępny tylko dla klientów sklasyfikowanych jako klienci profesjonalni.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
73% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-12-17 15:00:03

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.