7 min przeczytaj

Liczba istniejących strategii handlowych jest ogromna. Niektóre z nich działają doskonale, podczas gdy inne wykazują niezbyt dobre wyniki. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej 5 popularnym strategiom, które powinniście znać i myśleć o ich wypróbowaniu. Możliwe, że znajdziesz strategię, która pasuje do twojego osobistego stylu handlu.

Momentum Trading

Strategia tempa jest łatwa do zrozumienia (ale nie zawsze jest łatwa do wdrożenia) – poczekaj, aż preferowany przez Ciebie zasób demonstruje szybki ruch i otwórz umowę. Ruch może być w dowolnym kierunku, ponieważ zarówno długie, jak i krótkie pozycje mogą przynieść zysk, gdy pracujesz z Opcją IQ.

Zarówno czynniki techniczne, jak i fundamentalne mogą powodować masowe ruchy i dlatego powinny być ściśle obserwowane przez inwestora. W przypadku spółek notowanych na giełdzie, raporty o zarobkach i najważniejsze wiadomości są typem wydarzeń, których szukasz, ponieważ oba mają potencjał, by znacznie zmienić ceny akcji. W przypadku walut i kryptowalut czynniki techniczne są równie ważne. Silne tendencje wzrostowe i spadkowe mogą rozpocząć się bez fundamentalnych wyjaśnień.

Aby uchronić się przed poważnymi stratami, możesz użyć zleceń stop-loss. Jeśli cena ruszy w przeciwnym kierunku, transakcja zamknie się automatycznie, zmniejszając straty.

Strategia skalowania

Kilka małych wygranych może być równie dobrych jak jedno wielkie zwycięstwo. Ustaw progi kupna i sprzedaży przed otwarciem transakcji i obserwuj cenę przesuwania aktywów w pożądanym kierunku. Podczas korzystania ze strategii skalowania oferty mogą trwać zaledwie kilka sekund. Bądź przygotowany, aby działać szybko i podejmować ważne decyzje finansowe w jednej chwili. Warto powiedzieć, że ze względu na wyjątkowo krótkie terminy, nie ma miejsca na fundamentalną analizę w skalpowaniu.

Strategia handlowa Pullback

Oto, co chcesz zrobić jako inwestor wycofujący: znajdź zasób (akcje firmy lub ETF) o ustalonym pozytywnym trendzie i poczekaj, aż ruszy w przeciwnym kierunku. Zauważ, że powinno to być krótkotrwałe zniesienie, a nie wyłaniający się negatywny trend. Otwórz długą pozycję, gdy wycofanie ma wkrótce wyginąć, a akcja cenowa może ponownie wzrosnąć. To samo można zrobić w przypadku negatywnego trendu. Zaczekaj, aż trend spadkowy przejawia ograniczony ruch w górę (znowu nie jest pełnowartościowy) i otwórz pozycję krótką, gdy cena osiąga maksymalną wartość lokalną.

Handel Breakout

Czy pamiętasz poziomy wsparcia i oporu? Ta strategia ma na celu ich wykorzystanie. Zwykle, gdy cena zasobu osiągnie określony próg, którego nie jest w stanie przekroczyć (zwany oporem), nastąpi powrót i obrót na niższych poziomach. Kiedy jednak cena aktywów przekroczy poziom oporu, można spodziewać się kontynuacji wzrostu. Zauważ, że czasami akcja cenowa może swobodnie poruszać się powyżej i poniżej poziomu oporu, a strategia ta nie będzie działać.

Aktualności Trading

Prawdopodobnie najbardziej obiecująca strategia dla osób zainteresowanych analizą fundamentalną. Wszyscy wiemy, że najważniejsze wiadomości i wydarzenia są niezwykle ważne w świecie handlu. Prawie każdy składnik aktywów, czy to waluta krajowa, krypto-waluta, akcje, czy towarem, może zostać przeniesiony przez ważne wydarzenie gospodarcze / polityczne. Dobre wiadomości zwykle przesuwają cenę aktywów wyżej, a złe – niżej. Jeśli wszystko jest takie proste, co jest tak skomplikowane w handlu wiadomościami? Prognozowanie wiadomości zanim trafi na rynek i dokonanie poprawnej prognozy jest trudne. Czasami rynki zachowują się nielogicznie, a ogólnie pozytywne wiadomości powodują spadek cen. Musisz być na to przygotowany.

Niezależnie od wybranej strategii, należy pamiętać o kilku rzeczach. Żadna strategia nie jest odporna na awarie, wszystkie z nich będą wykazywały negatywne wyniki od czasu do czasu. Wypróbuj kilka strategii, znajdź tę, która najbardziej Ci pasuje i opanuj ją. Kilka porażek z rzędu nie oznacza, że ​​strategia nie działa. Prawdopodobnie oznacza to, że po prostu doświadczyłeś porażki. Poprzez ciągłe przełączanie strategii zmniejszasz szanse na sukces. Jednocześnie nie bój się rzucić pewnej strategii, jeśli naprawdę przestanie działać dla ciebie.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-08-21 15:15:03

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.