4 min przeczytaj

John Murphy jest ikoną analizy technicznej i utalentowanym pisarzem książek. Ten artykuł jest zbiorem jego rekomendacji dla nowych handlowców.

1. Mapuj trend

Trend nie zawsze jest łatwy do wykrycia. Czasem trzeba go znaleźć za pomocą różnych narzędzi analizy technicznej. To, co w krótkim okresie może wydawać się ruchem płaskim, może okazać się trendem na dłuższą metę. Nawet w przypadku krótszych ram czasowych może być korzystne zrozumienie ogólnego obrazu i podjęcie odpowiednich działań. Ta metoda może również pomóc w pozbyciu się szumów cenowych.

To, co może wydawać się płaskim rynkiem w krótszych ramach czasowych, może stać się trendem dla dłuższych

2. Narysuj linię

Jak tylko wyznaczysz kierunek trendu, oznacz trend za pomocą linii lub dwóch. Linia powinna połączyć kropki na wykresie cenowym. Trend spadkowy to seria spadków, które stają się coraz niższe. Natomiast trend wzrostowy to zbiór najwyższych poziomów, które z czasem stają się coraz wyższe.

3. Użyj średnich kroczących

Średnia krocząca jest prostym narzędziem analizy technicznej, które może dostarczyć wielu doświadczonym handlowcom informacji. Jest w stanie określić kierunek trendu (w przypadku, gdy nie wynika to z wykresu). Średnia ruchoma może również pomóc w ustaleniu optymalnych punktów wejścia i wyjścia.

4. Śledź trend

Według Murphy'ego trend jest twoim najlepszym przyjacielem. Nie idź przeciwko niemu, podążaj za tym. Musisz jednak zdecydować, w jakim przedziale czasu handlujesz, zanim zaangażujesz się w transakcję. Upewnij się, że nie dokonujesz krótkoterminowego wejścia w oparciu o długoterminowy trend.

Używanie średniej ruchomej do określenia i śledzenia trendu

5. Znajdź wsparcie i opór

Wsparcie i poziom oporu są kluczowymi koncepcjami analizy technicznej. Od pewnego czasu wsparcie działa jako dolna granica dla akcji cenowej. Opór to z kolei górny próg, którego cena nie powinna przekroczyć. Kiedy cena aktywów przekroczy opór, obszar może działać jako nowy poziom wsparcia.

Wskazówki te nie powinny być traktowane jako prawa, których nie możesz i nie powinno się hamować. Jest to raczej zbiór cennych wskazówek, które pomogą ci lepiej zrozumieć rynki, a jeśli zastosujesz je poprawnie, poprawisz swoje umiejętności handlowe.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.
Zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), handel opcjami binarnymi i cyfrowymi jest dostępny tylko dla klientów sklasyfikowanych jako klienci profesjonalni.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-10-11 13:51:56

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.