5 min przeczytaj

Nawet najbardziej doświadczeni handlowcy mogą czasami znaleźć się w gorszej sytuacji finansowej. Sporadyczne straty są nieuniknione, ale jeśli utrata pasma wykracza poza miarę, to tylko naturalne jest rozważanie. Kiedy inwestorzy znajdują się w tej sytuacji, często są to spowodowane tym, że utknęli w rutynie i nie są pewni, co należy zrobić, aby ją poprawić. Jeśli to brzmi jak ty, pierwszym krokiem jest ustalenie przyczyn, dla których możesz być nieskuteczny, a następnym krokiem jest ustalenie, jak rozwiązać problem. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, w tym artykule wyjaśniono, co możesz zrobić, aby poprawić.

Przyjmij pozytywne nastawienie

wskazówki

W obliczu strat wyższych od cennych, człowiek reaguje tylko czując się sfrustrowany. Kiedy często stajesz w obliczu strat zamiast zysków, możesz zacząć odczuwać depresję lub porażkę i masz ochotę się poddać. Pierwszym krokiem na drodze do poprawy wyników jest doprowadzenie tej negatywności do niczego. Musisz mieć pozytywną opinię na temat tej sytuacji, jeśli masz szansę ją poprawić. Potwierdź, że Twoje zyski nie są tym, na co masz ochotę, ale podejmuj pozytywne kroki w kierunku poprawy.

Zastanów się nad zmianą strategii handlowej

Jeśli nie masz dobrych wyników w handlu, możliwe, że nie znalazłeś dla siebie odpowiedniej strategii handlowej. Wszyscy jesteśmy różni, a każdy z nas ma własny sposób handlu, który daje najlepsze wyniki. Być może po prostu nie znalazłeś jeszcze swojej najskuteczniejszej strategii handlowej. Jeśli na własnej skórze polegałeś na wskaźnikach technicznych, możesz dodać do analizy istotne nowości, dzięki czemu będziesz mieć dodatkowe podstawy do swoich decyzji. Aby pomóc Ci opracować dla Ciebie najlepszą strategię handlową, zapoznaj się z naszym artykułem na temat najczęstszych strategii handlowych, które musisz znać.

Skup się na ćwiczeniu

Jednym z powodów słabej skuteczności może być brak odpowiedniej ilości czasu na ćwiczenie strategii na podstawie salda demo. Może tak być, ponieważ wiesz, że to nie jest "prawdziwa rzecz", ale praktyka jest tak samo ważna jak prawdziwy handel. Pokaże Ci, które strony twojej strategii poświęcisz więcej czasu na rafinację, a osiągnięcie dobrych wyników da ci pewność siebie. Traktuj trening tak poważnie, jak traktujesz prawdziwe zawody, dając sobie mnóstwo czasu na potwierdzenie swojej strategii.

Sprawdź swoją strategię w różnych okresach

Wielu inwestorów spieszy się, aby zainwestować swoje pieniądze, gdy tylko transakcja stanie się rentowna na poziomie demo. Jednak nawet najsłabsze strategie mogą czasami wydawać się opłacalne, często dzięki korzystnym warunkom rynkowym i nie mającym własnych zalet. Poznasz mocne i słabe strony swojej strategii handlowej i możesz rozważyć potwierdzenie ich dokładności przy użyciu danych historycznych. Przewiń tabelę na bok, aby cofnąć się w czasie i sprawdzić sygnały transakcyjne w przeszłości, aby potwierdzić swoją strategię.

Zacznij od mniejszych inwestycji

Dopiero po znalezieniu wiarygodnej strategii dotyczącej salda demo, stopniowo inwestuj w rzeczywiste transakcje, zaczynając od mniejszych inwestycji. Praca z mniejszymi kwotami pozwoliłaby Ci handlować z dala od presji nadmiernego ryzyka i otwierałaby możliwość ponownego ożywienia wyników handlowych.

Handluj tutaj

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-09-07 12:21:55

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.