4 minuty przeczytaj

Spójrzmy prawdzie w oczy: nawet najlepsi handlowcy od czasu do czasu znajdują się w stracie. To, co odróżnia doświadczonego przedsiębiorcę od nowicjusza, to sposób, w jaki radzą sobie z sytuacją.

Więc co można zrobić, aby złamać przegraną passę? Czytaj dalej aby się dowiedzieć.

Nie bądź emocjonalny

 Nie bądź tak emocjonalny "Łatwiej powiedzieć niż zrobić" możesz pomyśleć i masz rację – trudno kontrolować swoje emocje, gdy chodzi o pieniądze. Ale pomyśl o tym w ten sposób: emocje prowadzą do pochopnych decyzji, co z kolei prowadzi do większych strat.

Zamiast tego możesz pomyśleć o serii przegranych transakcji jako o znaku, że musisz dostosować swoją strategię, zmienić instrument lub zbadać inne narzędzia analityczne.

Zrób sobie przerwę

Mówią, że rynki są cykliczne. Być może to był bardzo niefortunny czas na handel i po prostu trzeba to poczekać? Ta studnia może być prawdą.

Zrób sobie przerwę, czy to przez kilka godzin, czy na jeden dzień. Poświęć tyle czasu, ile potrzebujesz, aby oczyścić głowę i odpowiednio ocenić, kiedy następnym razem planujesz wejść na rynek.

Akceptuj nieuniknione straty

Poza transakcjami pieniężnymi są nieuniknione. Nawet bardzo dobrze prosperujący handlowiec, który ma 80% wygranych, traci te 20% ofert . Ale zgadnij, dlaczego mimo wszystko pozostają skuteczne? Nie dopuszczają do tych niepowodzeń.

Edukuj się

Jeśli znajdziesz się w przegranej passie, prawdopodobnie masz więcej do nauczenia się na temat handlu. Zapoznaj się z naszymi filmami edukacyjnymi lub przeczytaj tematy, które wydają Ci się najbardziej skomplikowane.

Przekształć swoje nieopłacalne transakcje jako cenne doświadczenie. Jeszcze lepiej – spędzaj czas ćwicząc bez ryzyka na swoim koncie praktyk. Właśnie dlatego jest nieograniczony i zawsze dostępny, aby przejść na 1 kliknięcie.

Zarządzaj swoim kapitałem

Bądźmy prawdziwi. Kiedy stale tracisz pieniądze, bardzo ważne jest, aby mieć plan zarządzania pieniędzmi.

Pierwszy porządek biznesu – odciąć swoje straty . Możesz ustawić limit dziennych obrotów lub reinwestować tylko niewielki procent swojego zysku.

Utrata pasm może przytrafić się każdemu, to tylko zmienna natura handlu. Jeśli kiedykolwiek zostaniesz wciągnięty w jedno, pamiętaj tylko: sukcesem handlowca nie jest ten, który nie przegrywa, ale ten, który się nie poddaje.

Wymień tutaj

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU OSTRZEGAWCZYM

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę przenoszą wysoki poziom ryzyka i może spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.

 


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-06-13 10:29:37

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.