5 min przeczytaj

Czasami handel może być skomplikowany i kontrowersyjny, więc wszystko zależy od równowagi. Jak łączyć rzeczy, które są zasadniczo przeciwne? Oto przewodnik, który pomoże Ci nauczyć się, jak znaleźć szczęśliwe medium i pozostać przy zdrowych zmysłach w niespokojnym świecie handlu.

1. Nigdy nie możesz wiedzieć na pewno …

Jedną ze złotych zasad handlu jest to, że powinieneś inwestować tylko tyle, ile ci wygodnie z przegraną. Dlaczego? Ponieważ nikt nie jest w stanie przewidzieć przyszłości i dokonać w 100% opłacalnej inwestycji. Oczywiście, czasami możesz przejść przez zwycięski szał. Jednak nigdy nie powinieneś oczekiwać, że wszystkie twoje oferty znajdą się w pieniądzach. Czasami zyskujesz, czasami tracisz – to duża część tego, czym jest handel. Nie ma pewności i nikt nie może zagwarantować Ci niesamowitych zysków.

2. Ale musisz zrobić wszystko, co w twojej mocy

Kto powiedział, że nie możesz nauczyć się analizować rynku? Tak, absolutnie możesz. Często zmiany rynkowe zachodzą w cyklach i to tu przydaje się plan handlu i dobre strategie. Przeglądaj materiały, które znajdziesz w Internecie, czytaj książki i nie spiesz się z nimi. Nie spiesz się, decyduj o swoim podejściu, spójrz na ekonomiczne kalendarze, spróbuj analizy technicznej – rób wszystko, co pomoże ci w dokonaniu prawidłowej prognozy.

3. Rozmawiaj i słuchaj innych inwestorów …

Rynek wpływa na nastroje kupców, a kupcy wpływają na rynek. To idzie w obie strony i często opinie ludzi mają znaczenie. Mogą się również zdarzyć, że są poprawne, więc obserwuj, co robią inni. Różne czaty grupowe pomogą w komunikacji, a jeśli jesteś typem, który tylko ufa danym – wskaźniki wolumenu są twoimi najlepszymi przyjaciółmi.

4. Ale nie pozwól, aby inni zrzucili cię ze swojej ścieżki

Pamiętaj, że inni handlowcy mogą chcieć zobaczyć, że zawodzisz. A niektórzy ludzie chcą czerpać korzyści z twoich błędów. Nie pozwól, aby inni cię wykorzystali. Uważaj na oszustów i sprawdź dokładnie, jakie informacje otrzymujesz. Zaufaj swoim własnym technikom handlowym i nie wątp w własne umiejętności.

5. Traktuj to poważnie …

Musisz być konsekwentny, jeśli chcesz zobaczyć ulepszenia. Lepiej jest wyeliminować słowo ze swojego słownictwa i zacznij traktować handel jako firmę. Zanim zobaczysz postęp, musisz zrobić dużo pracy. Dobry przedsiębiorca to ten, który podąża za planem. Upewnij się, że wiesz, jaki jest twój cel i trzymaj się go, to pomoże ci w czasach, gdy masz ochotę się poddać.

6. I wiedz, kiedy przestać

Nie daj się ponieść emocjom. Dowiedz się, jak zarządzać stratami, dowiedzieć się o zarządzaniu ryzykiem i chronić swój kapitał obrotowy. Zawsze używaj poziomu Stop Loss i staraj się trzymać emocje na dystans. Nie chodziłbyś do pracy, jeśli czujesz się zmęczony, chory lub niestabilny. Lepiej więc unikać podejmowania poważnych decyzji handlowych, gdy wiesz, że nie jesteś w stanie obiektywnie ocenić sytuacji. Cierpliwość i realistyczne podejście mają kluczowe znaczenie dla stopniowego rozwoju.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.
Zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), handel opcjami binarnymi i cyfrowymi jest dostępny tylko dla klientów sklasyfikowanych jako klienci profesjonalni.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
73% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2019-01-19 12:00:22

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.