6 min przeczytaj

Handel może być przytłaczający, szczególnie gdy dopiero zaczynasz. Tyle można się dowiedzieć o różnych instrumentach, wykresach i wskaźnikach, że ilość informacji może sprawić, że poczujesz się zagubiony, a może nawet odrobinę beznadziejny. Jeśli dopiero zaczynasz handlować, pamiętaj, że najbardziej udane, doświadczone traderów zaczęło się gdzieś – i Ty też możesz.

Aby pomóc, przygotowaliśmy listę najlepszych haseł, które każdy sprzedawca powinien zrozumieć przed dokonaniem transakcji. Należy zauważyć, że niektóre z tych terminów zostały połączone w pary. Dzieje się tak dlatego, że są one albo przeciwieństwami albo mają tendencję do wspominania razem, więc ich powiązanie ułatwia zrozumienie ich roli w handlu. Teraz, bez dalszych ceregieli, oto najważniejsze warunki handlowe, które warto poznać:

Bid / Ask

Aby handel mógł się odbyć, musi być kupujący i sprzedawca. Mówiąc najprościej, ask to najniższa cena, za którą sprzedawca jest gotów sprzedać, podczas gdy stawka jest ceną minimalną, za którą kupujący jest skłonny zapłacić.

Warto również wiedzieć: różnica między ceną kupna i sprzedaży jest określana jako spread. Większość brokerów nalicza spread, gdy kupujesz / sprzedajesz od nich.

Trendy

Ogólnie rzecz biorąc, trendem jest kierunek ruchu cen na rynku. Okres spadku cen jest określany jako niedźwiedź rynku; można go również opisać jako trend niedźwiedzi. Przeciwnie, rosnące ceny oznaczają hossy lub trend zwyżkowy.

Wsparcie / Opór

W handlu bitwa między sprzedającymi i kupującymi – lub innymi słowy, podaż i popyt – odbywa się na poziomie wsparcia i oporu. Jest to jedna z najważniejszych koncepcji do opanowania po zrozumieniu znaczenia trendu. Opór jest poziomem, na którym presja sprzedaży uniemożliwia wzrost cen. Wsparcie z kolei jest tam, gdzie popyt jest na tyle silny, że zapobiega dalszym spadkom cen.

Inwestorzy zwracają uwagę na poziomy wsparcia i oporu, aby znaleźć potencjalne punkty wejścia i wyjścia. Kiedy cena osiągnie poziom wsparcia lub oporu, albo wycofa się z tego poziomu, albo przełamie poziom i będzie kontynuowała w tym kierunku.

Wskaźniki

Wskaźniki są narzędziami technicznymi, które pomagają analizować warunki rynkowe i pomagają znaleźć punkty wejścia / wyjścia dla handlu. Istnieje kilka rodzajów wskaźników mierzących różne czynniki, takie jak trend, pęd, zmienność i objętość. Często zaleca się łączenie wskaźników zamiast polegania na jednym. Ostatecznie to handlowcy muszą sami przeanalizować te informacje i odpowiednio podjąć decyzję handlową. Jednak inwestorzy powinni zachować ostrożność i uważać na fałszywe sygnały.

Wpływ

Dźwignia oznacza pożyczkę od brokera w celu zwiększenia zysków. Podczas gdy dźwignia finansowa pozwala handlować z większą ilością funduszy niż masz pod ręką, a tym samym potencjalnie uzyskać większy zysk, nieudane transakcje mogą spowodować poważne straty. Dźwignia powinna być używana z dyskrecją.

Zmienność

Ile i jak często cena zmienia się wyrażona jest jako zmienność. Jeśli aktywa są nazywane wysoce zmiennymi, oznacza to, że cena stale się zmienia, głównie z ekstremalnymi wzlotami i upadkami. Z jednej strony, duża zmienność pozwala inwestorom czerpać zyski ze skoków i spadków. Z drugiej strony ruch cen może być nieprzewidywalny, co oznacza, że ​​zawsze istnieje ryzyko utraty handlu.

Choć lista ta jest stosunkowo krótka, jest to świetne miejsce do rozpoczęcia. To prawda, że ​​świat handlu jest pełen złożonych terminów, ale zrobienie tego krok po kroku zwiększy twoją wiedzę. Czy przegapiliśmy jakieś ważne terminy? Daj nam znać, co dodać do tej listy!

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
Między 74 a 89% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-08-30 12:43:24

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.