2 min przeczytaj

Japońska giełda kryptograficzna Zaif jest najnowszą giełdą w kraju, która padła ofiarą napadu kryptowalut. Według Tech Bureau Inc, firmy obsługującej wymianę, hakerzy ukradli około 60 milionów dolarów w Bitcoin, Bitcoin Cash i MonaCoin.

Wcześniej dzisiaj Tech Bureau wydało komunikat prasowy wyjaśniający, że po raz pierwszy zauważyło niezwykłą aktywność na giełdzie 14 września, powodując zawieszenie usług depozytów i wycofania aktywów. 17 września giełda wykryła błąd serwera. Następnego dnia Zaif potwierdził hak, po czym powiadomił japońską agencję ds. Usług finansowych (FSA) o incydencie. Zjawisko to miało miejsce w ciągu dwóch godzin w dniu wykrycia podejrzanej aktywności, a kryptowaluty skradziono z gorącego portfela giełdy.

Tech Bureau potwierdziło, że Fisco Digital Asset Group pomoże Zaif pokryć utracone aktywa poprzez inwestycję o wartości 5 miliardów jenów (około 45 milionów USD), co zapewni większościową własność. Kwota może ulec zmianie, jeśli dalsze dochodzenie ujawni, że została skradziona dodatkowa krypto-waluta.

Nie wiadomo, czy włamanie miało wpływ na rynek kryptograficzny. W czasie pisania bitcoin waha się powyżej 6,400 $, czyli o 0,89% w ciągu ostatniego dnia. Jednak Bitcoin Cash spadł o 1,80%, notując 427 USD. Wygląda na to, że MonaCoin podjął główny cios, a jego cena spadła o 3,6% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Dane rynkowe krypto dzięki uprzejmości Coinrate.com

W ciągu ostatniego roku FSA w Japonii badał wymianę kryptowalut, analizując ich zabezpieczenia i środki przeciw praniu brudnych pieniędzy. Choć FSA nie skomentował tego incydentu, prawdopodobnie włamanie doprowadzi do zwiększenia nadzoru regulacyjnego w kraju.

Handluj krypto tutaj

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-09-20 09:28:45

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.