5 min przeczytaj

Jeśli chodzi o handel, wiele osób uważa, że ​​najważniejszą umiejętnością, jaką można uzyskać, jest zarabiać więcej, gdy w rzeczywistości (według bardziej doświadczonych handlowców) jest nie tracąc tego, co już masz. W końcu nawet Warren Buffett, trzeci na świecie najbogatszy człowiek i ikona inwestycji, sądzi, że twoją regułą nr 1 jako przedsiębiorcy jest nigdy nie tracić pieniędzy.

Ten artykuł jest zbiorem 8 cytatów autorstwa renomowanych inwestorów, które mogą pomóc ci lepiej zrozumieć naturę ryzyk finansowych i zarządzać stratami. Ta wiedza jest ważna, ponieważ może pomóc ci pozostać w grze, gdy wszystko wydaje się być przeciwko tobie (ponieważ, jak wiesz, możesz stracić wszystkie swoje pieniądze, a twój handel nagle się skończy).

"Zawsze myślę o stracie pieniędzy w przeciwieństwie do zarabiania pieniędzy. Nie skupiaj się na zarabianiu, skup się na ochronie tego, co masz. "

– Paul Tudor Jones

"Elementami dobrego handlu są: (1) straty cięcia, (2) straty cięcia i (3) straty cięcia. Jeśli możesz przestrzegać tych trzech zasad, możesz mieć szansę. "

– Ed Seykota

"Musisz nauczyć się, jak przegrywać; jest ważniejsze niż uczenie się, jak wygrywać. "

– Mark Weinstein

"Nie sądzę, że możesz konsekwentnie być wygrywającym inwestorem, jeśli masz rację, że masz rację więcej niż 50 procent czasu. Musisz dowiedzieć się, jak zarabiać, mając rację tylko 20 do 30 procent czasu. "

– Bill Lipschutz

"Przez całą karierę finansową nieustannie widziałem przykłady innych osób, o których wiedziałem, że zostały zrujnowane przez brak szacunku dla ryzyka. Jeśli nie przyjrzysz się ryzyku, zajmie ci to.

– Larry Hite

"Utrata strat jest najcięższym błędem popełnianym przez większość inwestorów".

– William O'Neil

"Kiedy zostanę zraniony na rynku, zaczynam się piekło. Nie ma znaczenia, gdzie rynek się handluje. Po prostu wychodzę, ponieważ wierzę, że gdy zostaniesz zraniony na rynku, twoje decyzje będą znacznie mniej obiektywne niż wtedy, gdy dobrze sobie radzisz … Jeśli pozostaniesz w pobliżu, gdy rynek będzie przeciwko tobie, prędzej albo później cię wyniesie. "

– Randy McKay

"Kiedy zostałem zwycięzcą, powiedziałem:" Rozgryzłem to, ale jeśli się mylę, robię się cholernie, ponieważ chcę zaoszczędzić pieniądze i przejść do następnego handlu ".

– Marty Schwartz

Powyższe cytaty mogą wydawać się zastraszające, ale ważne jest, aby zrozumieć koncepcję zarządzania ryzykiem i dobrze ją wykorzystać. Kiedy grupa wysoce profesjonalnych i odnoszących sukcesy handlowców podkreśla znaczenie zarządzania ryzykiem, prawdopodobnie to oznacza. Jak postępować zgodnie z tymi zasadami na bardziej praktycznym poziomie? Możesz na przykład przeznaczyć nie więcej niż 2% całego twojego kapitału obrotowego na jedną transakcję i zamknij transakcje przynoszące straty. Ten artykuł może być przydatny, ponieważ zawiera więcej informacji o sytuacjach, w których trend jest skierowany przeciwko tobie.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.
Zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), handel opcjami binarnymi i cyfrowymi jest dostępny tylko dla klientów sklasyfikowanych jako klienci profesjonalni.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-11-14 12:49:33

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.