4 min przeczytaj

Dane o zatrudnieniu poza rolnictwem w USA pokazały przyrosty zatrudnienia o 157 000 w miesiącu lipcu. Liczba ta jest znacznie poniżej oczekiwań i 219.000 wskazanych przez ADP wcześniej w tygodniu. Jest pozytywny i zgodny z trendami, ale może wskazywać na spowolnienie wzrostu, jeśli przyjmiemy go w wartości nominalnej.

Główny wskaźnik NFP to przyzwoity wskaźnik zdrowia ekonomicznego, ale jest on wadliwy. Opiera się na dwóch szacunkach, szacowanej liczbie utraconych miejsc pracy i szacowanej liczbie miejsc pracy, co w najlepszym przypadku jest "najlepszym odgadnięciem". Liczba ta jest tak duża, że ​​zostaje zmieniona nie raz, ale dwa razy przed finalizacją, co oznacza, że ​​ważniejsza jest korekta i trend.

Wraz z rewizjami dane z lipcowego NPR pokazują mocniejszy wzrost o 216 000. Jest to zgodne z oczekiwaniami i powyżej średniej z dwunastu miesięcy. Średnia dwunastomiesięczna ma zyski z pracy w przedziale 205,000, a liczba powyżej, taka jaką mamy w tym miesiącu, wskazuje na przyspieszenie w gospodarce.

Dodanie siły do ​​raportu z tego miesiąca to spadek bezrobocia do 3,9% i wzrost średnich zarobków godzinowych. Bezrobocie zmniejsza się w dłuższym okresie i na najniższych poziomach od czasu przed światowym kryzysem finansowym w 2008 roku. Średnie zarobki godzinowe wzrosły o 0,07 USD w ciągu ostatniego miesiąca i wzrosły o 2,7% w ciągu ostatniego roku. Liczby te pokazują silny wzrost siły rynkowej i utrzymującą się inflację płac zgodnie z długoterminowymi prognozami FOMC.

USD nieco zachwiało się w wiadomościach, ale wznowił marsz w górę, gdy handlowcy przetrawili cały raport. Kurs EURUSD przesunął się w dół do nowego miesiąca niska w wiadomościach i obecnie znajduje się tuż powyżej długoterminowego minimum w pobliżu 1,1530. Wskaźniki są słabe i wspierają przejście do tego poziomu. Ruch poniżej 1.15300 byłby bardzo niedźwiedzi i może prowadzić do przedłużającego się spadku pary.

EUR / USD przesunął się w dół

GBP / USD również spadł w dół w wiadomościach. Para testuje wsparcie na 1,2990 i może się przesunąć niżej. Ten poziom jest kluczowym celem wsparcia, a jeśli zostanie zepsuty, może doprowadzić do wydłużenia w dół ceny. Ta para jest wspierana przez podwyżkę stóp BoE w tym tygodniu, ale perspektywy pozostają korzystne dla dolara. FOMC jest nadal na dobrej drodze, by przeprowadzić 2-4 podwyżki w ciągu najbliższych 12 miesięcy, a BoE nie. Większy ruch może znaleźć opór w krótkoterminowej 30-dniowej EMA.

GBP / USD również spadły

USD / JPY nadal słabnie w strefie konsolidacji, ponieważ geopolityka przeważa nad podstawami. Gospodarka USA jest silna, a FOMC jest jastrzębi, więc długoterminowy trend wzrostowy powinien się utrzymywać.

USD / JPY nadal słabnie

Termin bliższy jenu jest korzystny jako środek wyłączający ryzyko, a to oznacza, że ​​para nie porusza się wyżej. Wskaźniki są mieszane, ale spójne ze wsparciem w ramach trendu wzrostowego, więc nie ma na razie problemu, wsparcie jest na krótkoterminową średnią ruchomą. Wzrost w górę byłby zwyżkowy, ruch poniżej krótkoterminowej średniej kroczącej byłby niedźwiedzi.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-08-04 19:37:33

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.