4 min przeczytaj

Obawy przed wojną handlową osiągnęły nowy szczyt w tym tygodniu, kiedy Trump i Xi wymienili kolejną rundę taryf. Teraz, zaledwie kilka dni później, zmniejszenie tych obaw pozwoliło na nastroje oparte na ryzyku, które doprowadziły garść głównych walut do nowych szczytów. Pary wahające się od EUR / USD do EUR / GBP i NZD / USD złamały kluczowe poziomy oporu i są gotowe do osiągnięcia znaczących zysków w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Największa historia to EUR / USD. Ta para stworzyła długą zieloną świecę, która wyłoniła się z byczego trójkąta i wyznaczyła nowy dwumiesięczny szczyt w procesie. Świeca jest bardzo zwyżkowa i jest wsparta wskaźnikami, które poruszają się wyżej. Sam ruch jest napędzany przez zmieniającą się politykę banku centralnego, a także politykę handlu, w której EBC i FOMC są rozbieżne.

EBC zasygnalizował, że są już w stanie podnieść stopy procentowe jesienią, podczas gdy prognozy FOMC zaczęły słabnąć w związku z tempem ich programu turystyki pieszej. Kolejny cel dla oporu w tej parze to 1,1800, a przerwa powyżej tego poziomu doprowadzi parę do 1.2000. W dłuższej perspektywie, kiedy EBC znajduje się na skraju stóp turystycznych, a FOMC jest gotowy zatrzymać się, ruch do 1,25000 nie jest niemożliwy.

EUR / USD

EUR / GBP miało także przełamać krótkoterminowy schemat konsolidacji, tym razem w dół. Ten ruch jest napędzany rosnącym oczekiwaniem, że BoE ponownie podwyższy stopy i wkrótce. Oczekiwania na podwyżki stóp poparte są ostatnim oświadczeniem BoE, środowym gorącym od oczekiwań wskaźnikiem CPI i gorętszą od oczekiwań sprzedażą detaliczną w czwartek. Dane wyraźnie pokazują, że ekspansja gospodarcza i inflacja przyspieszają, a to wzmacnia funt. Kurs EUR / GBP przesunął się w dół, aby ustanowić nowy dwumiesięczny kurs z czwartkową akcją i jest wskazany niżej. Ograniczeniem jest to, że wsparcie może występować na poziomie 0,8850, a spadek poniżej byłby niedźwiedzi i prawdopodobnie doprowadziłby do spadku o 0,8800 lub mniej.

EUR / GBP

NZD / USD wystrzeliło w górę, aby przekroczyć krótkoterminową średnią ruchomą i potwierdzić odwrócenie. Ruch ten wywołały lepsze od oczekiwań dane o PKB z Nowej Zelandii, które podsyciły apetyt na kiwi. Kwartalny wzrost o 1,0% był o 0,2% lepszy od oczekiwanego i doprowadził do wzrostu YOY o 2,8%. 2,7% RDR było również dużo lepsze niż oczekiwano i napędzane przez lepszą niż oczekiwano konsumpcję w kraju.

NZD / USD prawdopodobnie wzrośnie do 0,6700

NZD / USD prawdopodobnie wzrośnie do 0,6700 przed uderzeniem w duży opór, ruch powyżej tego poziomu będzie zwyżkowy. Ograniczeniem jest to, że jeśli opór utrzyma się, odwrócenie kiwi może oznaczać, że para jest teraz ograniczona do zakresu, a nie spadkiem.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-09-20 17:20:01

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.