4 min przeczytaj

Teraz oficjalne. Amazon jest drugą firmą na świecie, która przekroczyła 1 bilion dolarów. Przez krótki czas wczoraj firma Jeffa Bezosa miała wartość 1 tryliona dolarów, a jej akcje obracały się na poziomie około 2050 $. Cena akcji od tego czasu spadła, pozostawiając Apple jako jedyną spółkę powyżej benchmarku. Apple, który miał szczęście zdobyć pierwsze miejsce, zrobił to zaledwie pięć tygodni temu. Jedna akcja AMZN ma teraz wartość 2039 USD. W ciągu ostatnich siedmiu dni handlu firma dodała 72 miliardy dolarów do kapitalizacji rynkowej (co stanowi ponad 80% firm w spółkach S & P 500). Amazon zyskał 70% od początku 2018 roku i ponad dwukrotnie więcej niż w ciągu 12 miesięcy. Z drugiej strony, S & P 500, tylko w tym roku wzrosło tylko o 8%, aw ciągu ostatnich 12 miesięcy o 17%. W ciągu ostatnich 5 lat firma zyskała 593%.

Cena akcji AMZN w ciągu 2,5 miesiąca

Dywersyfikacja portfela jest określana jako powód bezprecedensowego rozwoju firmy. Amazon niedawno dodał Whole Foods Markets do swojego portfela marek, gdy w ubiegłym roku przejął firmę spożywczą. W sferach reklamy internetowej i pozyskiwania ruchu jest gotowa rzucić wyzwanie gigantom takim jak Facebook i Google – coś, co trudno było sobie wyobrazić zaledwie 5 lat temu. W ostatnim czasie serwisy Amazon Web Services wykazały przyzwoity wzrost, zwiększając się o 50% w ciągu drugiego kwartału. Inicjatywy obniżające koszty i ogólne oszczędności kosztowe przyczyniły się do rentowności całego przedsiębiorstwa. Pozytywne wyniki za II kw., Ujawnione w najnowszym raporcie o zarobkach, prawdopodobnie skłoniły przedsiębiorców do podwyższenia ceny akcji.

"Tak, Amazon naprawdę dobrze sobie radził z internetowym handlem detalicznym, ale wtedy zapasy zaczęły się zbierać, kiedy pokazały, że mogą odnieść sukces w chmurze. To prawie tak, jak zmieniono oznaczenie z AMZN na AWS ", mówi Mark Mahaney, analityk RBC Capital Markets.

Ile potencjału wzrostu pozostaje w Amazon? Jest szansa, że ​​firma Bezos będzie nadal podnosić swoją cenę w dającej się przewidzieć przyszłości, jeżeli globalny klimat gospodarczy pozostanie dobry dla firmy. A przecież krótkoterminowych upadków nie da się całkowicie wykluczyć.

Kiedy Apple przekroczyło fatalny próg, nie było wątpliwości, że Amazon wkrótce pójdzie za jego przykładem. Teraz jednak nie wiadomo, jakie firmy będą następne. Istnieje kilka pretendentów do nazwy "trzeciej firmy na świecie, która osiągnie próg 1 biliona dolarów". Tymczasem Apple ma wartość rynkową około 1,1 USD.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
Między 74 a 89% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-09-05 14:16:57

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.