4 minuty przeczytaj

Urzędnicy w EBC wyrazili zamiar rozpoczęcia publicznej debaty na temat końca luzowania ilościowego w UE. Wiadomość nadchodzi dzień po tym, jak Bloomberg zrelacjonował podobną historię opartą na nieujawnionych źródłach w banku. Środowe komentarze pochodzą od głównego ekonomisty EBC Petera Praeta i twórcy polityki EBC Jensa Widemana i potwierdzają, że bank oceni, kiedy rozpocząć likwidację swojego masowego programu skupu obligacji.

Ta wiadomość była szokiem dla rynku, który oczekiwał banku należy zachować względną dyskrecję, biorąc pod uwagę obecną niepewność polityczną we Włoszech, Hiszpanii i Grecji. W przyszłym tygodniu EBC planuje zorganizować spotkanie polityczne, a teraz ma rozpocząć dyskusję nad planami, wydarzenie, które stanowi poważną zmianę polityki dla uczestników rynku.

Wiadomości te spowodowały, że strzelanie do euro jeszcze bardziej przyspieszyło do odwrócenia rozpoczętego w zeszłym tygodniu. Para EUR / USD była ekstremalnie niska, dzięki oczekiwaniom FOMC (teraz zmniejszone) i politycznym niepokojom skoncentrowanym we Włoszech (również osłabionym) . Odwrócenie było spowodowane spadkiem oczekiwań na przyszłe podwyżki stóp po czerwcowym posiedzeniu FOMC (również w przyszłym tygodniu) i wywołane silniejszymi od oczekiwań danymi z UE. Teraz, gdy EBC stał się jastrzębi, odwrócenie w parze jest prawie pewne.

EUR / USD stworzyło średniej wielkości zieloną świecę przesuwającą się z poziomu wsparcia w coś, co wygląda jak książka z tekstem Vee dna . Ruch ten jest wspierany zarówno przez MACD, jak i stochastyczny, które są skierowane wyżej, zyskują siłę i mają miejsce na poruszanie się wyżej. Opór może być na poziomie 1.1800 i / lub krótkoterminowej średniej ruchomej, ale po zerwaniu prawdopodobny jest wyższy ruch wyższy

 EUR / USD utworzył średnią świecę zieloną

jedna waluta była w stanie zyskać w stosunku do funta, ale nie wykonała znaczącego ruchu. EUR / GBP stworzyło średniej wielkości zieloną świecę, ale dokładnie w środku zwężającego się zakresu konsolidacji i na bokach kilkutygodniowego handlu związanego z zasięgiem. Wynika to z coraz jastrzębich oczekiwań pary EBC, z tym samym dla BOE, który będzie się spotykał tydzień po następnym. Do tego czasu szukaj oporu na szczycie zasięgu, blisko 0,8800, i wsparcia w pobliżu dna przy 0,8700.

 EUR / GBP stworzył średnią świecę zieloną

EUR / JPY ukończyło także Vee Bottom, odbijając się od niskich poziomów pod koniec maja, aby odzyskać prawie wszystkie straty wywołane przez Włochy . Para porusza się wyżej, czemu towarzyszą uparte wskazania w MACD i stochastycznym, i szybko zbliża się do poziomu 130,00.

 EUR / JPY ukończył także Vee Bottom

Ten poziom może zapewnić pewien opór do wyższych cen, ale ruch do 132,00 wygląda na prawdopodobny, gdy urzędnicy EBC zaczną zaostrzać i powrócić do nastrojów na rynku.
Kup teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU OSTRZEGAWCZYM

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę niesie wysoki poziom ryzyka i może spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.

 


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-06-07 09:54:08

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.