2 min przeczytaj

Apple ogłosiło we wtorek wysokie wyniki za trzeci kwartał, przewyższając wszelkie oczekiwania co do zysku na akcję i przychodów. Po wczorajszym zamkniętym dzwonku, gigant technologiczny odnotował dochody w wysokości 53,3 miliarda dolarów, przekraczając prognozę konsensusu na poziomie 52,34 miliarda dolarów. Wartość EPS wyniosła 2,34 USD, w przeciwieństwie do prognozowanych 2,18 USD. Niezwykła wydajność firmy Apple spowodowała, że ​​notowania giełdowe gwałtownie wzrosły, ustanawiając nowy rekordowy wynik na poziomie 197,69 USD.

jabłko

Co przyczyniło się do oszałamiających wyników Apple? Mimo że sprzedaż iPhone'a pozostała względnie płaska w stosunku do poprzedniego okresu, średnia cena sprzedaży (ASP) wzrosła o 724 USD, najprawdopodobniej ze względu na koszt iPhone'a X. Firma zanotowała także wzrost w zakresie innych produktów i usług, w tym Apple Watch, App Store, Apple Pay i więcej. Opracowanie na Apple Pay, CEO Tim Cook powiedział, że usługa "zrealizowała więcej transakcji niż wielkie firmy, takie jak Square i więcej transakcji mobilnych niż PayPal".

Jeśli te liczby nie są wystarczająco imponujące, Apple spodziewa się, że przychody w czwartym kwartale będą wynosić od 60 do 62 miliardów dolarów. Wall Street przewiduje 59,67 mld USD. Inwestorzy będą musieli poczekać do września, aby dowiedzieć się, czy Apple znów ogłuszy.

Chociaż nie jest pewne, jak długo akcje Apple będą mogły się pochwalić, wielu jest podekscytowanych perspektywą zbliżenia się Apple'a do pułapu rynkowego na poziomie 1 biliona USD. Biorąc pod uwagę cały szum wokół sukcesu Apple, może to okazać się interesującym momentem na handel.

Handluj tutaj

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-08-01 12:40:25

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.