6 min czytaj

Zanim Apple ujawniło swój raport z pierwszego kwartału na akcję za 2019 r., Media i analitycy nie mogli się dalej podzielić swoimi przewidywaniami. W zeszłym roku Apple ogarnęła niepewność, z wieloma przygnębionymi historiami dotyczącymi błędnego informowania zarządu o wydajności, fałszywej reklamie i kwestiach prawnych z innym gigantem technologicznym. Najwyraźniej nie był to najlepszy czas dla Apple i wszystkie tak są obecnie na Apple, gdy amerykański rynek się otwiera.

W ciągu ostatnich 2 lat Apple pobił szacunki EPS w 100% przypadków, a szacunkowe przychody przekroczyły 88% czasu. Pomimo niepewności i rywalizacji w branży, takich jak Huawei i Samsung, firma zdobyła mocne przyczółki w sektorze smartfonów, co jest bardzo niepokojące dla Apple, biorąc pod uwagę ich flagowe konta na smartfony za 42,5% całego ich udziału w rynku.

US Smart phones i konto Global Tablet za prawie 50% udziału w rynku

IPhone zapewnia Apple łącznie 61,65% ogólnej struktury przychodów. Chociaż w zeszłym roku, jak wspomniano powyżej, Apple brało udział w kilku szkodliwych historiach dotyczących naruszeń patentowych, okłamując konsumentów i właśnie dziś nową lukę w zabezpieczeniach Facetime, dając użytkownikom nieuprawniony dostęp do innych materiałów wideo i audio.

iPhone stanowi ponad 60% ich struktury przychodów

Pozytywne nastroje

Opieka zdrowotna – Spekulacje na temat Apple, aby stać się bardziej aktywni w integracji z innymi gigantami technologicznymi, w szczególności Joint Health Venture między Jamie Dimonem, prezesem i dyrektorem generalnym JP Morgan Chase, Jeffem Bezosem, założycielem, prezesem i prezesem Amazon i Warren Buffett, prezes i dyrektor generalny Berkshire Hathaway.

Korzystając z tego partnerstwa, Bezos, Buffett i Dimon tworzą sposoby na poprawę usług dla pracowników w Stanach Zjednoczonych poprzez obniżenie kosztów opieki zdrowotnej. Super-grupa uważa, że ​​wielkość i wielkość zaangażowanych firm powinna być więcej niż wystarczająca do zapewnienia zasobów i infrastruktury do zwalczania aktualnych problemów w opiece zdrowotnej.

Integralność w zakresie bezpieczeństwa ich użytkowników – w przeciwieństwie do Facebooka, Apple ma zupełnie inne podejście do danych użytkownika. Gdzie Facebook wyodrębnia i pochłania ogromne ilości danych użytkownika, gdy podoba im się link lub zdjęcie, biorąc każdy kęs i sprzedając go do najwyższego oferenta. CEO Apple został nawet zauważony w powiedzeniu "Nie jesteś naszym produktem, jesteś naszym klientem". Apple nawet nie zbiera danych na temat naciśnięć klawiszy telefonu iPhone, wyszukiwań Siri ani nawet mapowania tras.

Niedawno Apple zablokowało na krótko funkcje zarówno z Facebooka, jak i Google na swoich systemach IOS, dopóki nie zastosowały się do swoich danych użytkowników. Jednak w tym samym tygodniu firma Apple miała problem z bezpieczeństwem w związku z błędem FaceTime, który pozwolił użytkownikom zobaczyć rozmowy audio i wizualne ich znajomych.

Subskrypcja gier – Apple wymusza przejrzystość w aplikacjach dostępnych w ich usługach, w szczególności oszustw związanych z warunkami, które zmuszają użytkowników do płacenia za "bezpłatne wersje próbne" po odnowieniu. Nowe wytyczne mówią, że "kwota, która zostanie obciążona, musi być najbardziej znaczącym elementem cenowym w układzie.", Dzięki czemu użytkownicy będą w pełni świadomi wymagań związanych z rozliczaniem aplikacji.

Upośledzenie nastrojów

Problemy prawne z Qualcomm – Apple przegrało również proces sądowy w Chinach z Qualcomm, ponieważ odkryto, że naruszają niektóre patenty na oprogramowanie Qualcomm, co doprowadziło do zakazu sprzedaży ich flagowego urządzenia, w tym 6S, 6S Plus, 7, 7 Plus, 8, 8 Plus i X.

Błędna informacja dla zarządu – Tim Cook, dyrektor generalny tech gigantów, namalował się w kącie podczas ujawniania danych sprzedażowych swoim zarządom, bezpośrednio obwiniając Chiny i wojnę handlową za ich występy.

Cięcie sprzedaży, ceny i produkcji – W celu zwalczania zbliżającego się zakazu sprzedaży iPhone'a w Chinach i braku popytu, Apple obniżył produkcję i obniżył cenę we wszystkich modelach.

Informacje dotyczące wyników osiągniętych w przeszłości nie są wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wyników.

Handluj teraz

UWAGA: ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.
Zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), handel opcjami binarnymi i cyfrowymi jest dostępny tylko dla klientów sklasyfikowanych jako klienci profesjonalni.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
73% detalicznych kont inwestorów traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2019-02-04 13:06:26

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.