2 min przeczytaj

Bitcoin wciąż idzie w dół, po tym, jak japońskie instytucje nadzorcze wymieniają się praktykami walki z praniem brudnych pieniędzy. Cyfrowa waluta osiągnęła najniższy poziom 5 858,21 USD, zrywając poniżej 6 000 USD po raz pierwszy od 6 miesięcy.

BitFlyer, największa giełda kryptograficzna w Japonii, wstrzymała tworzenie nowych kont, jednocześnie usprawniając działalność. Agencja federalna przekazała tę samą kolejność pięciu innym giełdom po stwierdzeniu słabości w ich kontroli prania pieniędzy.

Cena Bitcoin na Coinrate.com

Ceny bitcoinów spadły dziś o ponad 5% po tym, jak japoński regulator finansowy zamówił kilka giełd kryptowalut, aby poprawić swoje praktyki przeciwko praniu brudnych pieniędzy.

"Nasze kierownictwo i wszyscy pracownicy są zjednoczeni w naszym zrozumieniu tego, jak poważne są te problemy, a także jak poważnie reagujemy na nie w przyszłości". BitFlyer powiedział na swojej stronie internetowej.

"Aby zmaksymalizować nasze wysiłki na rzecz stworzenia odpowiedniej usługi i poprawy zidentyfikowanych problemów, tymczasowo zawiesiliśmy tworzenie konta dla nowych klientów z własnej woli".

"W dłuższej perspektywie buduje lepszy ekosystem i zapewnia, że ​​jest to legalna klasa aktywów" – powiedział Brian Kelly, założyciel i dyrektor generalny BKCM. "To jest część upewniania się, że wymiana jest na wyciągnięcie ręki".

Japońscy regulatorzy byli w awangardzie regulacji. Był to pierwszy kraj, który wprowadził krajowy system regulacji obrotu kryptowalutami po tym, jak jego giełdy podlegały niektórym znanym naruszeniom, w tym Mt.Gox.

Handluj krypto teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-06-24 08:49:01

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.