2 min przeczytaj

Odbyło się to na Soho Forum, a impreza ujrzała Erika Voorheesa, dyrektora generalnego usługi wymiany ShapeShift, argumentując, że wspierane przez rząd pieniądze zostaną ostatecznie zastąpione przez bitcoiny i innowacje blockchain. Najsłynniejsza na świecie cyfrowa waluta, jak powiedział, po prostu potrzebuje stopniowego przyjęcia, by ostatecznie wygrać.

Tymczasem Peter Schiff dawał sceptycyzm. Powiedział, że ludzie nie kupują obecnie bitcoinów ani innych kryptowalut, aby z nich korzystać; są tu po to, aby się wzbogacić. Jego zdaniem bitcoin jest postrzegany przede wszystkim jako spekulacyjny składnik aktywów. W rzeczywistości nawet ludzie, którzy chcą używać Bitcoin, nie mogą tak łatwo.

"Największym problemem z bitcoinem i dlaczego nigdy nie można go wykorzystać jako pieniędzy, jest [currency] musi być niezawodnym zasobem wartości, a nie tylko środkiem wymiany " powiedział.

Voorhees odpowiedział: "Pamiętam, kiedy to była wielka sprawa, gdy bitcoin przesunął się o 50%. Dzisiaj to wielka sprawa, gdy porusza się o 10 procent. Myślę, że za kilka lat będzie to wielka sprawa, gdy zmieni się na 2-3 procent. Chociaż bitcoin jest dziś niestabilny, myślę, że ten problem sam się koryguje. "

"Największą przeszkodą w adopcji jest to, że większość osób chce, by rządy zarządzały pieniędzmi. Dopóki to się nie zmieni, bitcoin zagra drugie skrzypce. "

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-07-03 15:32:33

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.