5 min przeczytaj

"Cyfrowe złoto", jak niektórzy entuzjaści nazywają to, wciąż czeka na katalizator, aby przesunąć go wyżej. W ciągu ostatnich kilku dni pozostał blisko wsparcia, z tendencją w dół, która nie wykazuje żadnych oznak relaksu.

 Wykres BTC / USD

Wielki obraz

Nowe kontrowersje na temat Bitcoina zajmują centralne miejsce, lub raczej stary, ale z nowym akcentem: badanie przeprowadzone przez profesora finansów z University of Texas ujawnia nowe informacje na temat związku Tether (USDT) / Bitcoin . Wygląda na to, że ogromny wzrost cen widoczny pod koniec ubiegłego roku w BTC wynikał z masywnego drukowania Tether, które z kolei wykorzystywane było do kupowania Bitcoina.

Podobno każdy Tether jest wspierany przez jeden dolar amerykański, a jeśli tak jest, to nie możemy rozważmy manipulację cenową lub sztuczny wzrost. Pojawiły się jednak pogłoski, że USDT (Tether Dollar) nie jest w pełni zabezpieczony przez USD, ale nie zostało to udowodnione. Cała sprawa wydaje się niejednoznaczna, ale FUD zaczyna działać, a każda pogłos jest zaostrzona.

Odszyfrowanie karty technicznej

 Bitcoin

Niewiele zmieniło się od czasu naszej ostatniej aktualizacji Bitcoin . Wykres jest wyraźnie niedźwiedzi w średnim okresie, ale para siedzi na silnym podparciu położonym między 6,400 a 6700 . Ponadto indeks siły względnej na dziennych i dolnych wykresach jest głęboko zawyżony na terytorium (poniżej 30 znaków) i wykazuje oznaki odwrócenia. Wszystkie te są buńczuczne oznaki trendu spadkowego, więc mogliśmy zobaczyć bounce wyżej. Połów jest taki, że uznawano by to za zniesienie, a nie odwrócenie.

Strefy wsparcia : od 6 400 USD do 6 700 USD, a następnie roczny niski poziom 5 922 USD

Strefy oporu : 7.800 USD , a następnie poziom psychologiczny na 8000 $ (który był wcześniej obsługiwany)

Najprawdopodobniej scenariusz : Odbicie wyższe, aby sprostać niedźwiedzią linię trendu widoczną na wykresie lub co najmniej w obszarze 6.900 USD

Alternatywny scenariusz : Przerwanie obecnego wsparcia i przejście do rocznego minimum na poziomie 5 922 USD

Główny kryptograf Ripple'a, David Schwartz, powiedział ostatnio do CNN Ivany Kottasovej o swojej wizji świata, w którym pieniądze przemieszczają się tak szybko, jak dane się zmieniają dzisiaj. Ripple (XRP) ma napędzać to marzenie i jest kryptowalutą z bardzo silnym zespołem i aktywnym zespołem za zasłonami. Bez względu na to, monety wciąż spadają w stosunku do dolara amerykańskiego i nie mogą odzyskać blasku, jaki miał w 2017 r., Kiedy to był najlepiej działającą krypto walutą.

 XRP / USD

Rozszyfrowanie Wykres techniczny

Po utworzeniu wysokiego na 0,7030 $, XRP obniżyło i zepsuło poprzednie wsparcie około 0.5470 $, więc teraz pierwszy cel jest prawdopodobnie kluczową strefą wsparcia około 0,4600 – 0,4700 USD. Indeks Względnej Wytrzymałości zbliża się do 30 punktów, ale nie jest on jeszcze wyprzedany, więc wciąż jest miejsce do spadku, zwłaszcza jeśli cena pozostaje poniżej poprzedniego wsparcia.

Strefy wsparcia : 0,4600 USD – 0,4700 USD

Strefy oporu : 0,6900 USD – 0,7000 USD i 100 okresu Prosta średnia ruchoma

Najprawdopodobniej scenariusz : Kontynuacja ostatniego niedźwiedzia ruchu, do strefy 0,47xx – 0,45xx $

Alternatywny scenariusz : Wzrost w kierunku wspomnianych wcześniej oporów; jednak nie zostaną one dotknięte w bardzo krótkim czasie.

Kup teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości

OGÓLNE OSTRZEŻENIE OSTRZEŻENIE DOTYCZĄCE RYZYKA

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę niesie wysoki poziom ryzyka i może spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.

 


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-06-14 08:48:40

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.