5 min przeczytaj

Bitcoin, kochanie całego świata krypto ostatnio rozczarowujące handlowców, ponieważ widzieliśmy go coraz bardziej. Po osiągnięciu maksimum 10 098 USD w dniu 6 maja 2018 r. w chwili pisania tego artykułu spadł do zaledwie 6700 USD

 Bitcoin

Możemy tylko spekulować na temat przyczyn ostatniego kryzysu, z niektórymi głosami wskazującymi na dochodzenie CFTC dotyczące manipulacji handlem, inni zwracali się do ostatniego hack Coinrail, który spowodował stratę prawie 40 milionów USD. Tak czy inaczej, wody nie są spokojne w świecie Crypto i najwyraźniej wielcy faceci, jak Bitcoin i Ethereum, odczuwają wstrząs

 Wykres bitcoinów

Na ulicach jest krew, to prawda, ale jak widać z wykres powyżej, Bitcoin (BTC / USD) zbliża się do bardzo silnej strefy wsparcia zlokalizowanej między 6 400 USD a 6700 USD, która może bardzo dobrze przesłać ją wyżej. Jeśli jednak to kluczowe wsparcie zostanie zerwane, możemy spodziewać się jeszcze więcej złej strony, dążąc do następnego wsparcia, o wartości 5 922 USD (najniższej w tym roku). Należy zauważyć, że Indeks Względnej Wytrzymałości złamał swoje 30 znaków na wykresie dziennym, co oznacza, że ​​został wyprzedany (zwiększając w ten sposób presję zakupu), co dodatkowo wspiera uparty pogląd, z wyższym skokiem z obecnego poziomu lub z następnego poziomu.

Z drugiej strony, pierwszy cel znajduje się w okolicach 7 780 USD – 7 800 USD (mniejszy opór techniczny), z rozszerzeniem o 8 000 USD jako oporem psychologicznym . Jeśli te poziomy wzrostu ulegną zerwaniu, możemy spodziewać się ruchu w okresie prostej średniej ruchomej 100 (wykres dzienny) i bliżej bessy linii trendu widocznej na wykresie.

Strefy wsparcia : od 6 400 USD do 6 700 USD jako natychmiastowe Odbijanie okazji, a następnie roczne minimum na 5 922 $

Strefy oporu : Drobne na 7 780 $, a następnie na poziomie psychologicznym na 8 000 $

Najprawdopodobniej scenariusz : Odbijanie przy natychmiastowym wsparciu

Alternatywny scenariusz : Przerwanie obecnego wsparcia i szybkie przejście do najniższej w roku

podróży Ethereum na południe (iz powrotem?)

Zgłoszone włamanie do Coinrail Exchange udaremniło lśniące odzyskiwanie Etera rozpoczęte dzień wcześniej i przyniosło ETH / USD niskie 504 $ w momencie pisania Jednak biorąc pod uwagę, że około 45 z 100 najpopularniejszych monet wymienionych na CoinMarketCap jest opartych na protokole Ethereum, tak naprawdę nie widzę Ethera w żadnym poważnym niebezpieczeństwie.

 Ethereum

Ściśle z technicznego punktu widzenia, para jest na czele w kierunku linii trendu zwyżkowego widocznej na powyższym wykresie, przy czym indeks siły relatywnej (RSI) wykazuje względnie silny wzrost do wartości ujemnej, bez wyprzedawania wykresu tygodniowego.

Poprzednie dotknięcie linii trendu spowodowało odbijanie w górę nie udało się osiągnąć długoterminowego wyniku, a nawet zagrozić kluczowemu uchwytowi o wartości 1000 USD. Prawdopodobnie mamy do czynienia z załamaniem i przejściem do linii trendu zwyżkowego. Jeśli chodzi o opór, mamy bardzo delikatną od 625 do 635 dolarów, a następnie 851 dolarów

Strefy wsparcia : tendencja wzrostowa widoczna na powyższym wykresie, a następnie wsparcie około 360 USD.

Strefy oporu : 625 USD do 635 USD, a następnie szczyt około 850 USD

Najprawdopodobniej scenariusz : spadek do linii trendu, po którym następuje odbicie wyższe

Alternatywny scenariusz : przerwa linii trendu i przejdź do 100-letniego SMA (czerwona linia na wykresie)

Kup teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cenowych lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU OSTRZEGAWCZY

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę niesie wysoki poziom ryzyka i może spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.

 


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-06-11 20:53:36

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.