2 min przeczytaj

Goldman Sachs nadal nie jest sprzedawany w wirtualnej walucie. Grupa ds. Strategii inwestycyjnej banku twierdzi, że cena bitcoina prawdopodobnie jeszcze spadnie niż 45% w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy 2018 r.

"Nasz pogląd, że kryptowaluty nie zachowałyby wartości w obecnym wcieleniu, pozostaje nienaruszony i, w rzeczywistości, został potwierdzony znacznie wcześniej niż się spodziewaliśmy" – zespół kierowany przez dyrektora ds. Inwestycji Sharmin Mossavar-Rahamani powiedziany.

Sharmin Mossavar-Rahamani

"Spodziewamy się kolejnych spadków w przyszłości, biorąc pod uwagę, że te kryptowaluty nie spełniają żadnej z trzech tradycyjnych ról waluty: nie są ani środkiem wymiany, ani jednostką miary, ani sklepem wartości."

Cyfrowe waluty są zakłóceniami globalnego systemu finansowego, umożliwiając bardziej wydajne bazy danych, szybsze transakcje i bardziej przejrzyste operacje. Na razie Goldman twierdzi, że nie będą miały większego wpływu na żadną inną klasę aktywów.

"Co ważne, nadal uważamy, że takie spadki nie wpłyną negatywnie na wyniki szerszych aktywów finansowych, ponieważ kryptowaluty stanowią zaledwie 0,3% światowego PKB od połowy 2018 r." – czytamy w raporcie. "W rzeczywistości uważamy, że przyciągają znacznie więcej tradycyjnych mediów i mediów społecznościowych, niż jest to uzasadnione".

Handluj tutaj

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-08-05 19:47:30

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.