8 min przeczytaj

24 lipca 2018 r. Bitcoin po raz pierwszy dotknął 8.000 USD w ciągu około dwóch miesięcy po wykazaniu silnego trendu zwyżkowego, który rozpoczął się poprzedniego dnia. Tak więc, największa kryptowaluta dodała 2000 $ za monetę w mniej niż dwa tygodnie. Trend cenowy przypomina ożywienie, biorąc pod uwagę, że Bitcoin od początku maja wykazuje tendencję spadkową.

Bitcoin wahał się powyżej 8 000 $ przez większą część tygodnia i ma dobre szanse na zakończenie lipca z pozytywnym wynikiem. Co ciekawe, cena nie została pchnięta przez żadne większe wydarzenie pochodzące od organów regulacyjnych, gigantycznych firm, spółek osobowych lub czegoś podobnego. Wygląda na to, że mamy do czynienia z trendem zwyżkowym napędzanym aspektami technicznymi.

Wykres bitcoin na Coinrate.com

Teraz, gdy Bitcoin pokazuje wyraźne oznaki przebudzenia, czy może pójść jeszcze wyżej? Zastanowimy się nad tym w następnych wierszach.

Czy Bitcoin сlimb wyższy?

Rynek kryptowalut wprowadził okres korekty na początku roku. Bitcoin opuścił poziom 20 000 $, który został dotknięty w grudniu 2017 r. I próbował znaleźć bardziej realistyczną wycenę, która wydawałaby się sprawiedliwa i korzystna. Przez wiele miesięcy branża osiągnęła wyższy poziom dojrzałości po tym, jak zaangażowali się w nią kolejni inwestorzy instytucjonalni, a zainteresowanie wzbudziło więcej regulatorów na całym świecie, w tym amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oraz Komisja Handlu Terminami Towarowymi (CFTC). Poza tym kraje takie jak Malta wymyśliły przyjazne kryptonomy, aby przyciągnąć graczy rynkowych. Było kilka ataków hakerskich, odrzucenia ze strony niektórych rządów i organów regulacyjnych oraz wiele barier ze strony branży bankowej – razem doprowadziły one do silnego oporu za cenę BTC.

Jednak Bitcoin wydaje się być gotowy do ponownego wzniesienia się. Co może prowadzić krypto-monetę na inny szczyt?

Brian Kelly, założyciel i dyrektor generalny krypto-zorientowanej firmy inwestycyjnej BKCM, powiedział CNBC, że w ciągu tych miesięcy było wielu krótkich sprzedawców, ale wydaje się, że to koniec, ponieważ byki przejęły kontrolę.

Brian Kelly

Podkreślił trzy główne powody, dla których Bitcoin może wzrosnąć jeszcze w nadchodzących miesiącach:

 • Bitcoin ETF – SEC musi zatwierdzić kilka wniosków dotyczących funduszy ETF, związanych z bitcoinem, z których jeden jest wspierany przez zarządcę aktywów VanEck, który próbuje po raz trzeci przeforsować taki produkt inwestycyjny. Jeśli ETF zostanie zatwierdzony, to jest prawie pewne, że Bitcoin zobaczy kolejny wiec. Pomyśl o bolesnym posunięciu generowanym przez CBOE z Chicago i CME w przyszłym roku na kontraktach terminowych na Bitcoin. Jednak nawet Kelly zgadza się, że istnieje niewiele szans, aby SEC dała zielone światło na funduszu ETF Bitcoin w tym roku.
  W rzeczywistości, 26 lipca, SEC odrzuciła propozycję funduszu ETF Bitcoin od właścicieli Gemini, Camerona i Tylera Winklevossa. Jeśli zostanie zatwierdzony, ETF byłby przedmiotem obrotu na giełdzie BBO BZX CBOE. Cena Bitcoin natychmiast zareagowała na wiadomości, spadając o 4% do około 7 800 USD, ale wkrótce odzyskała na wartości następnego dnia, a obecnie wynosi około 8170 USD.
 • Inwestorzy instytucjonalni – Zdaniem Kelly coraz więcej inwestorów instytucjonalnych i banków wykazuje coraz większe zainteresowanie Bitcoinem.
  "Mogę powiedzieć ci z połączeń, które dostaję, ludzi, którzy na to patrzyli [Bitcoin] w grudniu i nie podobało mi się, że cena wraca teraz i mówi: "W porządku, to nie zniknie. Musimy zrozumieć, co to jest. Gdzie ta klasa aktywów pasuje do naszego portfela? ", Stwierdził.
  W ciągu ostatnich miesięcy giganci venture capital, tacy jak Andreessen Horowitz, Union Square Ventures i Lightspeed Venture Partners, którzy wsparli Snap, przyznali, że zaczną inwestować w kryptowaluty, a nacisk zostanie położony na Bitcoin.
 • Web 3.0 – Trzeci kluczowy powód, który może wpłynąć na cenę BTC, jest związany z tym, że Kelly nazywa Web 3.0. Powiedział, że internet zmierza w tym kierunku.
  "Przechodzimy z bazy danych do banku danych. Co to znaczy? Dane w Internecie są cenne. Web 3.0 to nowy internet, ulepszony internet "- zauważył Kelly.
  Wysyłanie cennych zasobów w sieci Web 3.0, która jest siecią otwartą, może odbywać się za pomocą kryptowalut dzięki ich decentralizacji.
 • Ogólnie rzecz biorąc, inwestorzy są bardziej aktywni po zakończeniu sezonu letniego, co widać również na giełdach. Jeśli rynki kryptograficzne będą dalej trzymać się z daleka od poważnych ataków hakerskich, możemy zauważyć, że Bitcoin przekracza pułap 10 000 USD do końca 2018 roku – może nawet blisko 20 000 USD, według niektórych obserwatorów krypto.

  Spencer Bogart, partner w Blockchain Capital, dał do zrozumienia w wywiadzie dla CNBC, że Bitcoin ma dużo miejsca na rozwój.

  "Dowolna liczba katalizatorów może spowodować, że bitcoiny eksplodują wyżej. Bitcoin jest teraz rodzajem tinderboxa, czekając na powody, by pójść wyżej ", powiedział.

  Podsumowując, wydaje się, że Bitcoin powrócił, nawet jeśli SEC nie jest gotowa do zatwierdzenia opartych na nim ETFów.

  Handluj krypto

  UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

  OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

  Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


  Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
  Data publikacji: 2018-08-01 11:25:33

  Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.