5 min przeczytaj

Przy cenie zaledwie 6300 $ Bitcoin został uznany za zmarłego przez większość głównych mediów. Jeszcze raz. Ale czy prawdą jest, że pierwsza na świecie i jak dotąd najbardziej popularna krypto-waluta wyczerpała się i jest bardziej prawdopodobna, że ​​się zawali, niż kiedykolwiek pójść w górę? Jeśli uważasz, że odpowiedź brzmi "tak", możesz przyjrzeć się temu artykułowi.

Nagły spadek ceny spowodował przedłużony okres sprzedaży paniki

Surowe fakty jako pierwsze. Bitcoin wzrósł o 2,572% w ciągu zaledwie trzech lat. To 47-krotna ekspansja indeksu S & P 500 w tym samym okresie. W grudniu 2017 r. Jeden BTC wart był 19 700 USD, co w przybliżeniu oznacza zwrot ponad 8 500 000% w ciągu 6 lat.

"Myślę, że fala odwróciła się przeciwko niemu. Nie mówię, że jego czas minął, ale wydaje się, że słońce zachodzi ", mówi Jim Cramer, gospodarz" Mad Money "CNBC.

Trudno w to nie uwierzyć, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę solidny spadek ceny BTC o 55% od początku 2018 roku. Jednak od tej pory usłyszeliśmy ponad 300 historii "Bitcoin jest martwych". Pierwsza pochodzi z 2011 roku, kiedy cena światowego premierowego krypto spadła z 29 dolarów do 14 dolarów w ciągu zaledwie trzech dni.

Cena BTC w ciągu 2011 roku

Teraz wyobraź sobie wszystkich ludzi (może nawet ciebie), którzy przegapili możliwość kupienia Bitcoina w 2011 roku tylko dlatego, że został ogłoszony martwym. Mając możliwość zainwestowania w Bitcoin już dawno już minęło, niektórzy eksperci uważają, że wciąż istnieje możliwość inwestowania na rynku kryptowalut teraz. I to może być prawdą.

Andreessen Horowitz, amerykańska firma venture capital prowadzona przez Marca Andreessena i Bena Horowitza, intensywnie inwestuje w Bitcoin, czytając ten artykuł. Firma była wczesnym inwestorem w Facebook i Airbnb i może pochwalić się niezrównanym instynktem dla nowych technologii. Dla Andreessena Horowitza rynek kryptograficzny wygląda tak obiecująco, że zaledwie dwa miesiące temu uruchomił własny fundusz kryptograficzny. Firma wierzy, że jest w czasie upadku, gdy kładzie się fundamenty pod przyszły długoterminowy sukces.

Wolumen obrotu BTC na przestrzeni lat

Wolumen obrotu bitcoinem, choć niższy niż na początku 2018 r., Kiedy ogólny rynek kryptowalut rozwijał się, jest wciąż porównywalny z rokiem 2017.

Gdyby cena wzrostu Bitcoinów była taka sama, można oczekiwać od większości dobrze znanych kryptowalut – Ethereum, XRP, EOS, Stellar itp. Oczywiście, nie wszystkie kryptowaluty są przeznaczone do przetrwania dzisiejszej łaźni.

Teraz, gdy wiesz, co inteligentne pieniądze faktycznie myślą o Bitcoin, prawdopodobnie jest zbyt wcześnie, by ogłosić, że BTC jest martwy. Bitcoin i klasa aktywów znana jako kryptowaluty znajduje się obecnie w głębokiej recesji. Jednak wciąż istnieje szansa, że ​​powrócą, tak jak wiele razy w ciągu 7 lat.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-09-11 15:29:34

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.