1 minuta odczytu

Zainteresowanie Wenezuelczyków bitcoinem znacznie wzrosło w ciągu ostatnich 90 dni zgodnie z wymianą LocalBitcoins.

Karaibski kraj doświadczył swojego pierwszego boomu kryptowalutowego na początku 2017 r., Kiedy rekordowa ilość z 805 bitcoinów wymienianych w ciągu tygodnia zostało ustalonych. Zaraz po tym poziom zainteresowania walutami cyfrowymi w Wenezueli spadł, zbiegając się ze spadkiem wolumenu obrotu do zaledwie 150 bitcoinów kupowanych tygodniowo.

Jednak od początku do połowy 2018 r. Inwestycja Bitcoin ponownie wzrosła w Wenezueli. Wielkość wenezuelskiego boliwara do wymiany bitcoin wzrosła o 138% od marca do kwietnia, a także o 39% więcej od kwietnia do maja .

W ostatnim tygodniu maja około 4,9 biliona boliwarów było wydane na bitcoiny, podczas gdy w pierwszym tygodniu czerwca wolumen wzrósł o 40,8% do 6,9 biliona .

Rosnące zainteresowanie Bitcoinem jest wyraźnie związane z hiperinflacją w Wenezueli. W miarę, jak boliwia spada, pod koniec maja hiperinflacja w kraju przekroczyła 25 000% .

Wenezuelczycy stanowią największą część publiczności Localbitcoins, a następnie odwiedzających z USA i Wielkiej Brytanii.

Kup teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości

OGÓLNE OSTRZEŻENIE DOTYCZĄCE RYZYKA

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę przenoszą wysoki poziom ryzyka i może spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.

 


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-06-07 15:48:21

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.