3 min przeczytaj

Podobno tak powiedział Tom Lee, optymista Bitcoin Bitcoin prawdopodobnie zakończy rok gwałtownie wyższy, prawdopodobnie o 20 000 $.

Lee stwierdził, że w ciągu ostatniego roku Bitcoin wykazał podobny średniookresowy ruch cenowy jak rynki wschodzące. "Oba osiągnęły szczyt w początkowej fazie tego roku i obaj mają tendencję spadkową. Dopóki rynki wschodzące nie zaczną się obracać, myślę, że w pewnym sensie korelacja się utrzyma i powie nam, że ryzyko związane z mentalnością polega na tym, że kupujący nie kupują bitcoinu "- powiedział dyrektor wykonawczy.

"Dlaczego uważamy, że są ze sobą połączeni? Cóż, istnieją dwa czynniki. Pierwszym z nich są fundusze hedgingowe – patrz fundusze hedgingowe zazwyczaj wynajmują akcje rynków wschodzących. Tak więc ryzykują, ryzykują. Tak więc, kiedy ryzykują, Bitcoin również cierpi z powodu ryzyka. Drugi powód ma związek z efektem bogactwa. Efekt bogactwa oznacza, że ​​jeśli mieszkasz na wschodzącym rynku, a rynek giełdowy znacznie spadnie, będziesz miał znacznie mniej pieniędzy na zakup Bitcoina.

Zeszły tydzień, Niemcy oficjalnie zaproponowały rozwój globalnego systemu finansowego poza kontrolą USA, z powodu nasilającego się konfliktu między USA i Iranem. Heiko Maas, niemiecki minister spraw zagranicznych w czwartym gabinecie Angeli Merkel, powiedział:

"Z tego powodu konieczne jest wzmocnienie europejskiej autonomii poprzez ustanowienie niezależnych od USA kanałów płatniczych, stworzenie Europejskiego Funduszu Walutowego i stworzenie niezależnego systemu Swift."

Jeśli Niemcy będą realizować swój plan, wartość dolara prawdopodobnie spadnie, co doprowadzi do wzrostu ceny Bitcoin.

Mimo to, Lee spodziewa się, że cena Bitcoin przekroczy 20 000 USD do końca 2018 roku. Jeśli rynki wschodzące podniosą się do końca roku, a zmiany w globalnym finansach będą miały wpływ na dewaluację dolara, Lee uważa, że ​​cena Bitcoin będzie ruch wybuchowy przed grudniem.

cta_en link = "https://iqoption.com/traderoom?type=crypto?aff=88&afftrack=crypto0409" name = "Zamień teraz"][/cta_en]


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-09-04 09:26:55

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.