5 min przeczytaj

Bitcoin znów wydaje się żywy i wygląda na to, że wymazuje część strat poniesionych wcześniej w tym miesiącu. Ostatnie kilka świec ma charakter zwyżkowy, co pokazuje wsparcie na dłuższą metę, a inwestorzy zaczynają wracać do "cyfrowego złota"

 BTC / USD

Wielki obraz

Duża część upadku Bitcoina było spowodowane faktem, że niektóre głosy przypisywały wzrost Bitcoina pod koniec 201 r. do manipulowania Tether (USDT), i że Tether nie jest wspierany 1 do 1 przez USD.

Teraz nowe informacje świecą korzystnym światłem na Bitcoin: według nieformalne badania przeprowadzone przez kancelarię byłego dyrektora FBI Louisa Freeha, Tether może rzeczywiście mieć gotówkę, by się zrekonstruować. Obecnie w obiegu znajduje się około 2,55 miliardów Tethersów, a podobną sumę odnotowano na rachunkach należących do emitenta Tether.

Może to oznaczać, że Tether jest wspierany 1 do 1 przez USD i że wzrost Bitcoin nie był sztuczny, że te zakupy BTC na 19 000 USD były realne i to dobra wiadomość. Teraz nie przeprowadzono pełnego audytu, więc mamy tylko fragmenty informacji w tym momencie. Czy wystarczy prowadzić FOMO i naciskać Bitcoin? Powiedziałbym, że TAK, ale przekonamy się, czy rynek wkrótce znajdzie się na pokładzie.

Odszyfrowanie mapy technicznej

 Wykres bitcoinów

Para przeszła solidny wzrost do około 6800 $ po nieudanej próbie złamania niewielkie wsparcie wynosi około 6400 $, a w chwili pisania jest to około 6750 USD. Bardzo możliwe jest szybkie wejście na 6,900 $, ponieważ aktualny wykres wygląda na zwyżkujący, ale należy zauważyć, że Indeks Względnej Wytrzymałości już osiągnął wykup. Jest to wczesny sygnał, że może nastąpić obniżenie poziomu, ale nie wiadomo, kiedy może się rozpocząć. Wspinaczka może trwać dość długo z RSI w wykupieniu, więc nie jest to sygnał sprzedaży, tylko ostrzeżenie.

Strefy wsparcia : 6550 USD, a następnie 6 400 USD

Strefy oporu : 6 850 USD – 6 900 USD

Najprawdopodobniej scenariusz : kontynuacja ostatniego ruchu w górę i wznoszenie się ponad opór

Alternatywny scenariusz : wąski zasięg, z wahającą się ceną akcji i lekkim odchyleniem

Ethereum zawieszony i wzrasta

Ethereum jest na dobrej drodze do wzrostu od najniższego poziomu 450 $, a w środę po południu notuje 540 USD w stosunku do dolara amerykańskiego. Z dłuższej perspektywy obraz jest nieco zamglony, bez wyraźnego trendu, ale w krótkim okresie byki wygrywają bitwę.

 Ethereum chart
Odszyfrowanie karty technicznej

Para obecnie testuje strefę oporu na 540 USD, ale wskaźnik Względnej Wytrzymałości zbliża się do jej 70 punktów, co powoduje, że jest ona wykupiona, a zatem potrzebuje mniejszego zniesienia. Jak wspomniano wcześniej, RSI w wykupieniu nie oznacza, że ​​cena natychmiast się odwróci, ale jest to wczesny znak ostrzegawczy, który należy odnotować. Ta para jest wspierana przez zwyżkową linię trendu i tak długo, jak pozostaje nienaruszona, odchylenie jest wyraźnie zwyżkowe, nawet jeśli występują odwroty

Strefa wsparcia : linia trendu widoczna na powyższej mapie

Strefa oporu : 540 USD, a następnie 625 USD w dłuższej perspektywie

Najprawdopodobniej scenariusz : zerwanie natychmiastowego oporu i wspiąć się do 600 USD (poziom psychologiczny)

Alternatywny scenariusz : Zniesienie obniżenia, jeśli RSI stanie się wykupienie

 


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-06-21 01:55:00

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.