3 min przeczytaj

Bitcoin stracił ponad 12% swojej wartości w ciągu 24 godzin i jest teraz sprzedawany na 5,673 USD, co było ostatnim poziomem obserwowanym w październiku 2017 r. W grudniu 2017 r. jeden BTC miał wartość prawie 20 000 USD. Czy to koniec wszelkich nadziei na byki kryptowalut, które wciąż oczekują nagłego ożywienia na rynku?

Przemysł kryptowaluty jako całość zdaje się podążać za przykładem BTC. Wszystkie główne kryptowaluty na liście najlepszych 20 straciły od 9% do 16% ich wartości w ciągu tylko jednego dnia (z wyjątkiem Tether, który jest powiązany z USD).

BTC było ostatnio sprzedawane po obecnej cenie w październiku 2017 r

Nie tylko reszta rynku kryptowalut jest zakontraktowana, ale wydaje się, że skurczyła się szybciej niż sama Bitcoin. BTC jest nadal najpopularniejszym na świecie kryptografem, który zajmuje 53% całego rynku kryptowalut. Ethereum i Bitcoin Cash zajmują odpowiednio 10% i 4%.

Rynek kryptowalut jako całość również spadł

Założyciel i dyrektor generalny BKCM, Brian Kelly, uważa, że ​​winę ponosi Bitcoin Cash. Tak zwana "cywilna wojna krypto", która wybuchła po ogłoszeniu twardego wideł BCH, wprowadziła chaos w przemyśle. Jak zwykle na rynku kryptowalut, za najbardziej zauważalnymi ruchami cenowymi stoi technologia (a raczej ulepszenia technologiczne).

"Ludzie zaczęli sprzedawać. To spowodowało zatrzymanie. Wszyscy się zatroskali. I tak się właśnie stało – cały rynek sprzedajemy – mówi Kelly.

Ekspert uważa jednak, że spowolnienie będzie krótkotrwałe i powinno być postrzegane raczej jako szansa. Meltem Demirors, dyrektor ds. Strategii w CoinShares, ostrzega potencjalnych inwestorów kryptowalut, że większość aktywów jest rzadko sprzedawana (co oznacza, że ​​nie ma wystarczającej ilości transakcji) i należy się z nimi ostrożnie podchodzić.

Jeśli Bitcoin nadal będzie tracił na wartości, może zaoferować więcej możliwości krótkiej sprzedaży w przyszłości. Jednak wszelkie prognozy dotyczące rynku kryptowalut należy traktować z przymrużeniem oka, ponieważ Bitcoin i jego młodsi rówieśnicy są wysoce niestabilni, a niestabilne aktywa i ich zachowanie są trudne do przewidzenia.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.
Zgodnie z wymogami Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), handel opcjami binarnymi i cyfrowymi jest dostępny tylko dla klientów sklasyfikowanych jako klienci profesjonalni.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-11-15 10:23:38

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.