1 min przeczytaj

Władze brytyjskie stały się pierwszymi w tym kraju, które wykorzystywały i wymieniały bitcoiny odkryte podczas śledztwa.

Siły policyjne zdobyły 295 bitcoinów w październiku ubiegłego roku po aresztowaniu łotewskiego człowieka Seregjs Teresko, który został skazany za pranie brudnych pieniędzy i skazany na dziewięć lat więzienia.

Policja sprzedała aktywa za około 1,5 miliona dolarów po rozprawie sądowej w tym czasie. W tamtych czasach cena bitcoina wynosiła około 5000 USD, ale dwa miesiące później osiągnęła rekordowy poziom około 20 000 USD.

Wiadomości pochodzą z czasu, gdy organy ścigania w Wielkiej Brytanii pogłębiają swoją wiedzę na temat krypto-waluty, starając się lepiej badać przestępstwa związane z technologią.

W ubiegłym roku biuro badawcze poparte przez grupę amerykańskich grup zajmujących się egzekwowaniem prawa zaproponowało zmianę przepisów krajowych, aby ułatwić chwytanie bitcoiny. N8 Policing Research Partnership stwierdziło, że miało na celu zwiększenie wiedzy instytucjonalnej na temat krypto-waluty wśród brytyjskich funkcjonariuszy policji poprzez szeroką inicjatywę szkoleniową.

Handluj krypto teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-07-20 21:35:52

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.