2 min przeczytaj

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd odroczyła decyzję o zatwierdzeniu funduszu wymiany bitcoinów (ETF) zaproponowanego przez VanEck i SolidX.

W rezultacie spadły wszystkie rynki kryptowalut. Bitcoin spadł o około 5%, osiągając wartość poniżej 6300 USD. Jego wartość spadła o ponad 9 miliardów dolarów.

Bitcoin

Firma inwestycyjna VanEck spotkała się z Solid X, firmą świadczącą usługi finansowe, aby uruchomić ETF wspierany przez rzeczywiste bitcoiny, a nie futures. ETF jest produktem finansowym, który śledzi cenę aktywów i jest notowany na giełdzie. Oznacza to, że inwestorzy nie muszą kupować podstawowego aktywa.

To trzecia próba VanEck'a przepchnięcia ETF bitcoinów przez to, co było odrzucony przez SEC dwukrotnie wcześniej. Tym razem, SEC powiedział, że przesuwa swoją decyzję do 30 września.

Bitcoin, największa na świecie krypto-waluta pod względem kapitalizacji rynkowej lub wartości, spadła dramatycznie z rekordowego poziomu osiągniętego w grudniu 2017 r. W wysokości blisko 20 000 USD. Bitcoin odzyskał jednak moc od czerwca, kiedy spadł poniżej 6 000 USD. Wygląda na to, że zainteresowanie wirtualną walutą wzrosło. Udział Bitcoin na rynku kryptowalut jest na najwyższym poziomie w tym roku i blisko tego, gdzie był, kiedy cyfrowa moneta osiągnęła najwyższy poziom w historii.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Usługi finansowe świadczone przez tę stronę internetową wiążą się z wysokim ryzykiem i mogą spowodować utratę wszystkich funduszy. Nigdy nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz utracić.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-08-09 09:05:07

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.