2 min przeczytaj

Ceny ropy wzrosły dziś, gdy rynki USA zaostrzyły się na kilka tygodni przed planem Waszyngtonu nałożenia nowych sankcji wobec Iranu, a także z ostrzeżeniem ze strony banku JPMorgan o podwyżkach cen powyżej 90 USD za baryłkę w nadchodzących miesiącach.

Magazyn ropy

Rynek był "coraz bardziej zaniepokojony kurczeniem się zapasów (USA)" – powiedział dziś bank ANZ. Zaostrzający się rynek USA wyprzedził sankcje, które Waszyngton planuje wdrożyć przeciwko eksportowi ropy naftowej przez Iran od początku listopada.

Wielu analityków widzi nadchodzącą kroplę ponad 1 miliona baryłek dziennie irańskiego eksportu ropy, podczas gdy JPMorgan spodziewa się straty w wysokości 1,5 miliona baryłek dziennie. Na Bliskim Wschodzie dominuje Organizacja Krajów Eksportujących Ropę (OPEC), której członkiem jest Iran, a także czołowy producent Rosji, który omawia wzrost produkcji o 500 000 baryłek dziennie, aby przeciwdziałać spadającej podaży z Iranu, chociaż nie ogłoszono jeszcze publicznej decyzji.

"Oczekujemy, że te kraje OPEC z dostępnymi wolnymi mocami, prowadzone przez Arabię ​​Saudyjską, zwiększą produkcję, ale nie zrekompensują całkowicie spadku liczby irańskich baryłek" powiedział Edward Bell, analityk giełdowy w banku Emirates NBD.

J.P. Morgan powiedział w swoim najnowszym scenariuszu rynkowym, że "prawdopodobne jest podwyższenie do 90 USD za baryłkę" w odniesieniu do cen ropy w nadchodzących miesiącach ze względu na sankcje ze strony Iranu. Bank powiedział, że oczekuje, że Brent i WTI będą średnio odpowiednio 85 i 76 USD za baryłkę w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

Handluj teraz

UWAGA: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Wszelkie odniesienia do historycznych ruchów cen lub poziomów mają charakter informacyjny i opierają się na analizie zewnętrznej i nie gwarantujemy, że jakiekolwiek takie ruchy lub poziomy będą prawdopodobnie powracać w przyszłości.

OGÓLNE OSTRZEŻENIE O RYZYKU

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiego utraty środków dzięki dźwigni finansowej.
76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD.
Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Źródło: IQ Option Blog (blog.iqoption.com)
Data publikacji: 2018-09-24 17:00:00

Uwaga: Artykuł został przetłumaczony przy użyciu sztucznej inteligencji w celach informacyjnych i promocyjnych. Zapoznaj się z oryginalnym artykułem z bloga IQOption na wypadek problemów ze rozumieniem artykułu. Istnieje ryzyko, że automatyczne tłumaczenie będzie zawierać błędy za które nie ponosimy odpowiedzialności.